Kent Lokantası için geri sayım başladı

Kent Lokantası için geri sayım başladı

Kent Lokantası için geri sayım başladı 
Trabzon’un ilk Kent Lokantası hizmete açılıyor
Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Kaya, Meydan Parkı’nda 16 Temmuz’da açılması planlanan Kent Lokantasında, ardından da lokantada servis edilecek yemeklerin hazırlanacağı Kent Mutfağında incelemelerde bulundu. 
KAYA, ÇALIŞMALARI YERİNDE GÖRDÜ
İlk olarak Kent Lokantasında incelemelerde bulunan Başkan Kaya’ya, yürütülen çalışmalarla ilgili bilgi verildi. Daha sonra Kent Mutfağını gezen Başkan Kaya, yapılan işler, görev yapacak personel ve masa-sandalye sayısı, endüstriyel mutfak gereçleri, lavabolar gibi mutfağın fiziki donanımıyla ilgili bilgi aldı. 
Kent Lokantasının açılmasıyla ilgili Trabzon’da büyük bir beklenti olduğunu dile getiren Başkan Kaya, bundan dolayı açılışı geciktirmemek için çalışmaların büyük bir titizlik içinde yürütüldüğünü söyledi. 
“TRABZON’DA BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRİYORUZ”
Kent Lokantası’nın Ortahisar Belediyesi’nin sosyal belediyecilik anlayışı doğrultusunda hayata geçireceği ilk proje olduğuna vurgu yapan Başkan Kaya, “Ülkemizin içinde bulunduğu mevcut ekonomik şartları göz önünde bulundurduğumuzda, sosyal belediyecilik anlayışının ne kadar önemli bir hale geldiğini görüyoruz. Emeklilerimizin, asgari ücretle çalışanlarımızın durumu ortada. Özellikle düşük ve dar gelirli vatandaşlarımız açısından çok önemli olan böyle bir hizmeti hayata geçirdiğimiz için oldukça mutluyuz. Sosyal belediyecilik bunu gerektirir. Bu anlamda şehrimizde bir ilki hayata geçiriyoruz” dedi. 
ORTAHİSAR BELEDİYESİ PERSONELİNİN YEMEK SORUNU DA ÇÖZÜLÜYOR
Kent Mutfağında Ortahisar Belediyesi personelinin de yemek hizmetinden yararlanacağını kaydeden Başkan Kaya, “Verdiğimiz sözü yerine getirmek için zaman kaybetmeyeceğiz. Bütün Ortahisarlılar gibi ben de bu projemizi hayata geçiriyor olmaktan büyük bir heyecan ve mutluluk duyuyorum. Kent mutfağımızın Ortahisar’ımıza ve Trabzon’umuza hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı. 
Günlük 500 kişilik yemeğin servis edileceği Kent Lokantası’nın hafta içi her gün 12.00-16.00 saatleri arasında hizmet vermesi planlanıyor.

Arif Arslan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER