Av. Sibel Suiçmez; “İçinde öğretmen olmayan, eğitim olmayan, iş güvencesi olmayan, öğretmenlik meslek sorunlarının hiçbirini çözmeyecek bu kanunu kim istiyor?”

Av. Sibel Suiçmez; “İçinde öğretmen olmayan, eğitim olmayan, iş güvencesi olmayan, öğretmenlik meslek sorunlarının hiçbirini çözmeyecek bu kanunu kim istiyor?”

CHP Trabzon Milletvekili Av. Sibel Suiçmez; “İçinde öğretmen olmayan, eğitim olmayan, iş güvencesi olmayan, öğretmenlik meslek sorunlarının hiçbirini çözmeyecek bu kanunu kim istiyor?”

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi, CHP Trabzon Milletvekili Av. Sibel Suiçmez, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda Öğretmenlik Meslek Kanunu hakkında yaptığı konuşmada, kanun teklifinin öğretmenlerin ihtiyaçlarını karşılamadığına vurgu yaptı.

Suiçmez, konuşmasında, "Görüşmekte olduğumuz Öğretmenlik Mesleği Kanunu Teklifi'ni kimin için, niye görüşüyoruz? İçinde öğretmen olmayan, eğitim olmayan, iş güvencesi olmayan, öğretmenlik meslek sorunlarının hiçbirini çözmeyecek bu kanunu kim istiyor? Öğretmenler istemiyor, sendikaların hiçbiri istemiyor, siyasi partiler istemiyor. Antidemokratik bir yöntemle hazırlanan, açıkça Anayasa'ya aykırı bu kanunu kim istiyor? Demokratik, laik, sosyal devletimizle hesaplaşmak üzere özel görevli atanmış ya da atandırılmış bir Millî Eğitim Bakanınca hazırlanan bu kanun teklifini ancak mevcut Anayasa'yı yok sayanlar isteyebilir. Meclisin hemen yanı başında toplanan, yürüyen, kendi meslek kanunu için demokratik haklarını kullanan öğretmenler kolluğun acımasız şiddetiyle mücadele ederken bizim Mecliste bu kanunu görüşmemiz yasama görevimizin kötüye kullanılmasıdır. Sahi Sayın Komisyon, bu kanunu kim istiyor?" ifadelerini kullandı:

Arif Arslan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER