BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNİN YANINDA

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNİN YANINDA

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNİN YANINDA

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi ile Trabzon Üniversitesi’nde kurulan çorba çeşmeleri ile öğrencilere ikramda bulunmaya devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi, sınav dönemlerinde öğrencilere simit ve kaşar peynir ikramıyla öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamada yardımcı oluyor.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, sosyal sorumluluk anlayışını en üst seviyede tutarak gençlerin hayatına dokunmaya devam ediyor. Sosyal belediyecilik anlayışını şehirde hakim kılan Büyükşehir Belediyesi, üniversite öğrencilerine yönelik düzenlediği etkinliklerle dayanışma örneği sergiliyor. Bu kapsamda Sosyal Daire Başkanlığı’nca, üniversitelerin açık olduğu dönem içerisinde Karadeniz Teknik Üniversitesi ve Trabzon Üniversitesi’nde kurulan çorba çeşmeleriyle öğrenciler sıcak çorba ikramından faydalanıyor. Büyükşehir Belediyesi ayrıca sınav dönemlerinde KTÜ kütüphanesinde simit ve kaşar peynir dağıtarak öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamada yardımcı oluyor. Her iki üniversiteyi de ziyaret eden Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Selim, öğrencilerle sohbet ederek sıcak çorba ikramında bulundu. Öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak için Büyükşehir Belediyesi olarak tüm imkanları zorlayacaklarını belirten Selim, öğrencilerin her zaman yanlarında olduklarını ifade etti.

GÜÇLÜ BİR BAĞ KURULDU
Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Selim, “Bu tür etkinlikler, öğrencilerle belediye arasında güçlü bir bağ kurulmasına ve toplumun birlik ve dayanışma içinde olmasına olanak tanıyor. Karadeniz Teknik Üniversitesi ve Trabzon Üniversitesi'nde kurulan çorba çeşmeleri ile belediye personelimiz tarafından öğrencilere sıcak çorba ikramında bulunmaya devam ediyoruz. Bu uygulama ile çorba ikramlarımız üniversitelerimizin açık olduğu dönem içerisinde, gelen talep doğrultusunda KTÜ’de 16.00’da başlarken, TRÜ’de ise 09.00’dan itibaren öğrencilerimize ikram ediliyor. Sınav dönemlerinde de KTÜ kütüphanesinde öğrencilerimize simit ve kaşar peynir dağıtılıyor. Öğrencilerimizin memnuniyeti bizleri mutlu ediyor. Üniversitelerimizdeki bu tür faaliyetlerimiz artarak devam edecek” dedi.

Arif Arslan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER