Başkan Kaya, Kent Lokantası’nı inceledi

Başkan Kaya, Kent Lokantası’nı inceledi

Başkan Kaya, Kent Lokantası’nı inceledi

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Kaya, açılış çalışmaları devam eden Kent Lokantası’nda incelemelerde bulundu. Başkan Kaya, kısa bir süre sonra hizmete açılacak olan Kent Lokantası’nda kullanılacak malzemelerin de,üreten köy kadınlarından tedarik edileceğini söyledi. 

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Kaya, göreve gelir gelmez dar gelirli vatandaşlar için Kent Lokantası çalışmasını başlatmıştı. İskenderpaşa Mahallesi’nde Kent Lokantası için kiralanan yerdeki çalışmaları denetleyen Başkan Kaya, kısa bir süre sonra uygun fiyatlı yemeklerin satılacağı lokantanın,Trabzon halkının hizmetine açılacağını söyledi.

SOSYAL BELEDİYECİLİK BUNU GEREKTİRİR 

Ekonomik krizin yaşam koşullarını ağırlaştırdığına ve özellikle dar gelirli vatandaşların güçlükle geçinmeye çalıştığına dikkat çeken Başkan Kaya, bu noktada sosyal belediyecilik hizmetlerinin önem kazandığını belirterek şöyle konuştu: 

“Belediyecilik hizmetlerimizi yürütürken vatandaşlarımızın refahını ve ekonomik durumlarını göz önünde bulundurmaya gayret ediyoruz. Bu anlamda sosyal belediyecilik anlayışının gereği olarak halkımızın günlük yaşamına dokunacak projelere odaklanıyoruz. Umuyor ve inanıyorum ki, bu hizmetimiz çok önemli bir ihtiyacı karşılamanın ötesinde, sosyal huzur ve barışa da önemli bir katkı sağlayacak.” 

SEBZE, MEYVE VE SÜT ÜRÜNLERİ, ÜRETEN KADINLARIMIZDAN ALINACAK 

Yemeklerin hazırlanmasında, yerel ürünlerin de tercih edileceğine vurgu yapan Başkan Kaya, “Kent lokantamızda halkımıza hizmet ederken, yerel ürünlerimize öncelik verecek, üreten köy kadınlarımıza da destek olacağız. Sebze ve meyvelerimizi, süt ürünlerimizi onlardan tedarik edeceğiz. Böylece, üreticilerimizin ekonomik gelirlerini artırarak yerel üretimi teşvik edeceğimize, dolaylı olarak da istihdama katkı sağlayacağımızainanıyoruz” dedi.

Arif Arslan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER