Akademi çalışmalarımızla ilgili bilgilendirme toplantısı düzenlendi

Akademi çalışmalarımızla ilgili bilgilendirme toplantısı düzenlendi

Amatör Branşlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Derviş Köz, Özkan Sümer Futbol Akademi Direktörümüz İlker Erdem ve akademi departman sorumlularımız tarafından basın toplantısı düzenlendi.

Özkan Sümer Futbol Akademisi’nde düzenlenen toplantıda konuşan Amatör Branşlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Derviş Köz, şunları söyledi: “Başkanımız Ertuğrul Doğan ve yönetim kurulu olarak akademideki çalışmalara büyük önem veriyor, yakından takip ediyoruz. Her türlü desteği vererek bütün imkanları sunmaya çalışıyoruz. Verilen değerin meyvelerini de kısa sürede alacağımıza ve başarılı olacağımıza inanıyoruz”

Akademi Direktörümüz İlker Erdem ise akademinin lisanssız gözlem grubunda 104, lisanslı gözlem grubunda 74, gelişim grubunda 95 ve U19 Takımında da 25 sporcunun çalışmalarını sürdürdüğünü ifade ederek, “Double Pass’ın eğitim ve yol göstericiliğinde oluşturulan bu sistem, DNA’mıza en uygun olacak şekilde yeniden dizayn edildi. Trabzonspor Kadir Özcan Gençlik Geliştirme Merkezi, Özkan Sümer Futbol Akademisi ve Mehmet Yılmaz Tesisleri olarak üç ayrı yerleşkemiz var.Kadir Özcan Tesislerini yetiştirme, Özcan Sümer Tesislerini ise geliştirme yeri olarak değerlendirip, akademideki oyuncuları A takıma hazır hale getirmeye çalışıyoruz. Kısa, orta ve uzun vadeleri içeren planlama, uygulama ve raporlamalarla birlikte sadece oyun, sadece saha değil, oyuncularımızın fiziksel ve zihinsel gelişimi, sağlık, aile durumları, 40 bin kişinin önüne çıkabilecek bir karakterde olması, liderlik özellikleriyle kendini kanıtlayacak hale gelmesi ve zorluklara karşı alabilecekleri reaksiyonlara kadar her şeyi sistemsel olarak öğretmeye çalışıyoruz” dedi.

Daha sonra Futbol ve Antrenörlük Departmanı Sorumlusu Mustafa Ramazan, A Takıma Geçiş ve Uyum Sorumlusu Turgut Kural, Yetenek Kimliği ve Bünyeye Katma Departmanı Sorumlusu Ayhan Alemdaroğlu, Oyuncu Refahı Birim Sorumlusu Okan Özke,Atletik Performans Departman Sorumlusu Ali Bulut veSağlık ve Performans Bilimi Departmanı Sorumlusu Mahşude Yağış Piyale de birimleri ile ilgili sunum yaptı.

Toplantının sonunda ise basın mensuplarına Özkan Sümer Futbol Akademisi’ndeki departmanlar gezdirildi.

Arif Arslan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER