CHP Trabzon Milletvekili Av. Sibel Suiçmez, 1 Eylül Dünya Barış Günü Nedeniyle Basın Açıklaması yayınladı.

CHP Trabzon Milletvekili Av. Sibel Suiçmez, 1 Eylül Dünya Barış Günü Nedeniyle Basın Açıklaması yayınladı.

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve CHP Trabzon Milletvekili Av. Sibel Suiçmez, 1 Eylül Dünya Barış Günü Nedeniyle Basın Açıklaması yayınladı.

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve CHP Trabzon Milletvekili Av. Sibel Suiçmez, 1 Eylül Dünya Barış Günü'nü anmak ve barışın önemini vurgulamak amacıyla bir basın açıklaması yayınladı.

Av. Sibel Suiçmez, açıklamasında "Savaşların, sömürünün olmadığı, insanların temel insan hak ve özgürlüklerine sahip olduğu, eşitliğin ve özgürlüğün sağlandığı, barışın hâkim olduğu bir dünya mümkündür." ifadesini kullandı. Barışın ve insan haklarının değerine vurgu yaparak, dünyanın daha adil ve barış dolu bir yer olabileceğine olan inancını dile getirdi.

1 Eylül Dünya Barış Günü vesilesiyle herkesi bir araya gelmeye ve barışın egemen olduğu bir Türkiye ve Dünya için dayanışma ruhuyla çalışmaya davet eden Suiçmez, bu amaçla yapılacak mücadeleye destek çağrısında bulundu.
Açıklamasını "Bu inanç ile herkesi 1 Eylül Dünya Barış Gününde; barışın egemen olduğu bir Türkiye ve Dünya için dayanışma ruhuyla çalışmaya, mücadeleye davet ediyorum. Kamuoyuna saygıyla…" ifadeleriyle sonlandırdı.

Av. Sibel Suiçmez'in barışın değerine vurgu yapan bu basın açıklaması, 1 Eylül Dünya Barış Günü'nün anlamını ve önemini yinelemek adına bir çağrı niteliği taşıyor.

Arif Arslan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER