BAŞKAN ZORLUOĞLU VE EKİBİNDEN DÜZKÖY ÇIKARMASI

BAŞKAN ZORLUOĞLU VE EKİBİNDEN DÜZKÖY ÇIKARMASI

BAŞKAN ZORLUOĞLU VE EKİBİNDEN DÜZKÖY ÇIKARMASI
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, şehirde adım atılmadık yer bırakmıyor. Tüm gününü ilçe ve mahalleleri ziyaret ederek geçiren Başkan Zorluoğlu, Düzköy ilçesine giderek projeleri yerinde inceledi, esnaf ve vatandaşların taleplerini dinledi.
 
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, gerçekleştirdiği ilçe ziyaretleriyle halkın talep ve sorunlarını yerinde dinlemeye devam ediyor. Bugününü Düzköy ilçesine ayıran Başkan Zorluoğlu’na incelemeleri sırasında TİSKİ Genel Müdürü Ali Tekataş,  Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Erhan Nadir, Düzköy Belediye Başkanı Yılmaz Ankara, AK Parti İlçe Başkanı Şenol Akpınar ve daire amirleri eşlik etti.
 
DÜZKÖY’ÜN BULANIKLIK SORUNU BÜYÜK ORANDA ÇÖZÜLDÜ
Düzköy Kaymakamı Uğur Savaş’ı ziyaret eden Başkan Zorluoğlu, ilçede yürütülen çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Daha sonra Düzköy Belediye binasında bir araya geldiği muhtarlara ve vatandaşlara Büyükşehir Belediyesinin çalışmalarıyla ilgili açıklama yapan Başkan Zorluoğlu, ilçede yaşanan su sorununu çözmek için tüm güçleriyle çalıştıklarını dile getirerek, "Tüm kaynakları değerlendiriyoruz. Hem Düzköy ilçemizde hem de Çayırbağı Mahallemizde sorunların giderilmesi için gayret gösteriyoruz. Düzköy Orta Mahalle’de başlattığımız arıtma tesisimizi tamamlayarak devreye aldık. Bulanıklık sorunu büyük oranda çözüldü. Altyapıda hızlıca çalışmaya devam ediyoruz. Su abonelikleri halen daha yeterince değil. Önümüzdeki süreçte bu abonelikleri TİSKİ Genel Müdürlüğümüz, muhtarlıklarımız ve ilçe belediyemizle birlikte yapacağız" dedi.
 
ÇAL MAĞARASI’NA OTOPARK YAPACAĞIZ
Dünyanın en uzun ikinci mağarası olarak kabul edilen Çal Mağarası’nın otopark sorununu da çözeceklerini belirten Başkan Zorluoğlu, “Doğu Karadeniz'in ve Trabzon'un en önemli turizm destinasyonları arasında yer alan, "yeraltındaki saklı cennet" olarak nitelendirilen Çal Mağarası etrafında Karayolları yol çalışmasına devam ediyor. Aynı bölgede bizim de büyük bir otopark projemiz var. Yapacağımız çalışmalarla oradaki yol ve otopark sorununu önümüzdeki süreçte çözeceğiz” ifadelerini kullandı.
 
PAZARYERİ VE OTOPARK İNŞAATINI İNCELEDİ
Toplantının ardından ilçe esnafı ve vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Zorluoğlu, sorunları yerinde dinleyerek ilgili daire amirlerine talimat verdi. Daha sonra Çayırbağı Mahallesi'nde yapımı devam eden Pazaryeri ve Otopark inşaatında incelemelerde bulundu.
 
İLÇE SAKİNLERİNDEN BAŞKAN ZORLUOĞLU’NA TEŞEKKÜR
Başkan Zorluoğlu’na yoğun ilgi gösteren ve ilçelerinde görmekten mutluluk duyduklarını belirten esnaf ve vatandaşlar, “Sayın Başkanımız belirli aralıklarla ilçemizi ziyaret ediyor. Kendisine yol, su ve kanalizasyon sorunlarımızı aktardık. Bunun üzerine ekibine talimat vererek tüm sorunların giderileceğini söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandılar.

Arif Arslan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER