banner375

UDEF'in 9. Uluslararası Öğrenci Sempozyumu İstanbul Gelişim Üniversitesi'nde Gerçekleşti

UDEF'in 9. Uluslararası Öğrenci Sempozyumu İstanbul Gelişim Üniversitesi'nde Gerçekleşti

İstanbul Gelişim Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen Uluslararası Öğrenci Sempozyumu, 2 Aralık 2023 Cumartesi günü, açılış konuşmalarıyla başladı. Programın açılış bildirisini Büyükelçi Prof. Dr. Ahmet Kavas sundu. Yükseköğretim Kurulu (YÖK), Göç İdaresi, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) ve Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) temsilcilerinin katıldığı uluslararası öğrencilik paneli, sempozyumun önemli bir bölümünü oluşturdu.

Öğle arasının ardından 17 oturumda toplam 81 bildirinin sunulduğu sempozyum, 15 fiziki ve 2 online oturumdan oluştu. Programın kapanış bildirisini ise Prof. Dr. Mehmet Çevik gerçekleştirdi.

Trabzon Uluslararası Öğrenci Derneği, Sempozyuma 3 Bildiri ile Katıldı

Trabzon Uluslararası Öğrenci Derneği, sempozyuma üç önemli bildiri ile katılım sağladı. KTÜ Türk Dili ve EdebiyatıYüksek Lisans öğrencisi Filistinli Samah Darweesh, Dil ve Edebiyat alanında "Yeşil Renkli Namus Gazı Operası Adlı Öyküde Alegori" adlı bildirisini sundu. KTÜ Biyoloji Lisans öğrencisi Pakistanlı Wajeeha Munawar, Fen Bilimleri alanında "An evidence-based investigative report on COVID-19 andtravel-associated infections and prevention" başlıklı bildirisini sundu. KTÜ İnşaat Mühendisliği Lisans öğrencisi Hindistanlı Jay Prakash ise Mühendislik alanında "Analysis of theSeismic Response of Reinforced Concrete BuildingsConsidering Various Seismic Zone Factors and DifferentBuilding Code Provisions" başlıklı bildirisini paylaştı.

Ayrıca, sempozyumda uluslararası öğrenciler, UDEF Başkanı Abdullah Muhammed İSLAM ile bir araya geldi.

Sempozyum sonrasında Trabzon Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Abdulkadir Yılmaz, katılımcılara duygu ve düşüncelerini aktardı. Yılmaz, "Bu sempozyum, kültürler arası anlayışı artırmak, bilgi paylaşımını teşvik etmek ve uluslararası öğrencilerin sorunlarına çözüm bulmak adına önemli bir platform sağladı. Derneğimiz olarak bu etkinlikte üç değerli bildirimizi sunduk ve uluslararası arenada Türkiye'nin akademik çeşitliliğini temsil etme fırsatı bulduk. UDEF'in bu çabalarını desteklemekten gurur duyuyoruz" şeklinde konuştu.

Arif Arslan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER