banner375

CHP TRABZON MİLLETVEKİLİ AV. SİBEL SUİÇMEZ, ÇEVRE, ŞEHİRCİLİK VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ BAKANI ÖZHASEKİ’YE SORDU:

CHP TRABZON MİLLETVEKİLİ AV. SİBEL SUİÇMEZ, ÇEVRE, ŞEHİRCİLİK VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ BAKANI ÖZHASEKİ’YE SORDU:

CHP TRABZON MİLLETVEKİLİ AV. SİBEL SUİÇMEZ, ÇEVRE, ŞEHİRCİLİK VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ BAKANI ÖZHASEKİ’YE SORDU: “KAYSERİSPOR KULÜBÜNE ÖDENECEK OLAN PRİM FARKINI CEBİNİZDEN Mİ YOKSA BAKANLIK BÜTÇESİNDEN Mİ KARŞILAYACAKSINIZ?”
 
CHP Trabzon Milletvekili Sibel Suiçmez, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’nin Kayserispor Kulübü oyuncularına Trabzonspor galibiyetinden ötürü ödemeyi taahhüt ettiği prim ile ilgili Bakan Mehmet Özhaseki’nin yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde, “Bir Bakan olarak prim artırma taahhütünde bulunmayı doğru buluyor musunuz? Eğer prim arttırma taahhüdünü ilk kez yapıyorsanız bunun Trabzonspor maçından sonra yapılmasının anlamı nedir?”  diye sordu.

CHP Trabzon Milletvekili Sibel Suiçmez, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanının Kayserisporlu oyunculara prim sözü vermesine ilişkin Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’nin yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi. 
 
“TAAHHÜT ETTİĞİNİZ PRİM FARKI ÖDEMESİNİ YAPTIĞINIZDA BUNUN KAYNAĞINI VE ÖDEME BELGESİNİ KAMUOYUYLA PAYLAŞACAK MISINIZ?“

Suiçmez, Bakan Mehmet Özhaseki’ye şu soruları yöneltti:
 
1) Bir Bakan olarak prim artırma taahhütünde bulunmayı doğru buluyor musunuz? 
2) Kayserispor Kulübüne ödenecek olan prim farkını cebinizden mi yoksa Bakanlık bütçesinden mi karşılayacaksınız?
3) Taahhüt ettiğiniz prim farkı ödemesini yaptığınızda bunun kaynağını ve ödeme belgesini kamuoyuyla paylaşacak mısınız?
4) Eğer prim arttırma taahhüdünü ilk kez yapıyorsanız bunun Trabzonspor maçından sonra yapılmasının anlamı nedir?
5) Daha önce Kayserispor Kulübünün almış olduğu herhangi bir galibiyet sonucu taahhüt edip ödediğiniz primler ya da prim artırımları oldu mu? Eğer ödeme yapmışsanız bunlarla ilgili ödemenin kaynağına ilişkin belgeleri kamuoyuyla paylaşacak mısınız?
6) Bundan önce kaç takıma prim ödeme ya da prim arttırma taahhütünde bulundunuz ve bunların kaçının taahhüttünü yerine getirdiniz?
7) Eğer olduysa ödemenin kaynağına ilişkin belgeleri kamuoyuyla paylaşmayı düşünüyor musunuz?

Arif Arslan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER