Türk şirketleri Gürcistan’daki yatırımlarını artırmalıdır”

Türk şirketleri Gürcistan’daki yatırımlarını artırmalıdır”

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı Erkut Çelebi, Batum temasları kapsamında Gürcistan Uluslararası Yatırımcılar Derneği Başkanı ve DEİK Türkiye – Gürcistan İş Konseyi Başkanı Osman Çalışkan’ı ziyaret etti.

Nurol Holding Gürcistan Direktörü Lütfü Bilgin ve Acara Tekstil Direktörü Gia Lominadze’nin de katıldığı toplantıda, Gürcistan ve Türkiye arasındaki ticaret ve ekonomik ilişkiler, Gürcistan’daki yatırım imkanları ve sağlanan olanaklar ile yabancı yatırımcıların faaliyetleri konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.

TTSO Başkanı Erkut Çelebi, Türk iş dünyasının Gürcistan’da önemli yatırımları olduğunu ancak uluslararası firmaların da her geçen gün yatırım ve etkinliklerini artırdığına dikkat çekerek, “Bu anlamda özellikle doğru sektörlerde üretime dayalı yeni yatırımlarla Gürcistan’da Türk iş dünyasının etkisini artırmak için çalışmalıyız” dedi.

Çelebi, Uluslararası Yatırımcılar Derneği çatısı altında bir güç birliği yaratmanın önemini de vurgulayarak, “Önemli yatırım imkanları konusunda dernek vasıtasıyla bilgi alınabilir ve iş birliği imkanları sağlanabilir. İş yapan firmaların dernek çatısı altında yer alması yeni yatırımlar ve doğru iş birliklerinin önünü açacaktır” diye konuştu.

Osman Çalışkan da Başkan Çelebi’ye ziyareti nedeniyle teşekkür ederek, yatırım rehberliği konusunda her zaman yardıma hazır olduklarını vurguladı ve Gürcistan’da faaliyet gösteren şirketleri derneğe üye olmaya davet etti.

Arif Arslan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER