TTB Meclis Başkanı Özer; “Çok çalışıp, iktisadi zaferlerle Cumhuriyeti taçlandırmalıyız.”

TTB Meclis Başkanı Özer; “Çok çalışıp, iktisadi zaferlerle Cumhuriyeti taçlandırmalıyız.”

TTB Meclis Başkanı Özer; “Çok çalışıp, iktisadi zaferlerleCumhuriyeti taçlandırmalıyız.”

Trabzon Ticaret Borsası (TTB) Meclis Başkanı Nevzat Özer, Cumhuriyetin 100’üncü yılı nedeni ile yayınladığı mesajda adı değişik olsa da, kuranların kimliğinde Türk yazan devletlerintarih sahnesinde her daim var olduğunu belirterek, “Bunların sonuncusu, ama son olmayacak olanı da Türkiye Cumhuriyeti’dir” dedi.

Nevzat Özer; Atatürk’ün “Benim naçiz vücudum, elbet bir gün toprak olacaktır. Ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır” sözünü hatırlatarak, “Mustafa Kemal ve milli mücadele arkadaşları tarafından kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin bir asrı geride bıraktığı süreci yaşayan bir milletin şanslı mensuplarıyız. Bu vesile ile Atatürk ile birlikte Cumhuriyeti kuranlar ve bizlere kadar gelmesini de sağlayanlara minnet ve şükran borçluyuz.”

Cumhuriyeti payidar kılıp, sonsuza dek var olmasını sağlamak için dinimizin de en büyük ibadet kabul ettiği çok çalışmanın yapılması gerektiğine işaret eden Nevzat Özer, şunları söyledi:

“Asya ve Avrupa arasında yer alan, her bakımdan önemli bir coğrafi konuma sahip olan Türkiye’nin geleceği için bizler günümüzde Mustafa Kemal’in şu sözünü kulağımıza küpe yaparak aklımızdan hiç ama hiç çıkarmadan, çaba göstermeliyiz. “Siyasi ve askeri muzafferiyetler ne kadar büyük olursa olsun, iktisadi zafer ile taçlandırılmadıkça payidar olamaz.’ Bunu sıradan bir veciz söz değil, iktisaden de yapmamız gerekenler ile ilgili bir işaret, hatta talimat olarak görmeliyiz.”

Arif Arslan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER