Rektör Uzun, YKS’ye girecek öğrencilere başarılar diledi

Rektör Uzun, YKS’ye girecek öğrencilere başarılar diledi

Bartın Üniversitesi (BARÜ) Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, hafta sonu gerçekleştirilecek olan Yükseköğretim Kurumları Sınavına (YKS) girecek aday öğrencilere başarılar diledi.

Bartın Üniversitesi (BARÜ) Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, 8-9 Haziran 2024 tarihlerinde yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı(YKS) dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Uzun soluklu bir eğitim-öğretim sürecinin ardından aday öğrencilerin, yükseköğretim aşamasınageçme ve istedikleri mesleğe ulaşma noktasında bu sınavların önemli bir adım olduğunu belirten Rektör Uzun, “Geleceğimizin teminatıolarak gördüğümüz gençlerimiz, istedikleri üniversitelerde hayal ettikleri mesleğe yönelik programlarda okumaları için önemli bir aşamadan geçecekler.  Öğrencilerimizin bu aşamayı edindikleri bilgi birikimi, analiz ve yorumlama kabiliyeti ile geçeceklerine, geleceğe olan yolculuklarında verilen emeğin en iyi şekilde karşılık bulacağınayürekten inanıyorum” dedi.

Rektör Uzun, akademik ve mesleki hayatlarında belirledikleri hedeflere ulaşmak için azim ve kararlılıkla çalışan aday öğrencilere başarı dileklerini de ileterek “Bu süreçte harcanan emeğin; yarınımızın sermayesi, birikimi ve başarısı olduğunu hatırlatırkenBartın Üniversitesi ailesi olarak sınava girecek öğrencilerimizinheyecanına ortak olduğumuzu ve kendileri için en iyisini dilediğimizi belirtmek istiyorum. Güzel başlangıçlara vesile olacağına inandığım bu sınavların, tüm öğrencilerimizin hayallerine açılan bir kapı olmasını temenni ediyor, başarılar diliyorum. Nitelikli akademik kadromuz ve ‘öğrenci odaklı’ eğitim-öğretim anlayışımızla her alanda donanımlı ve yetkin bireyler yetiştirme hedefiyle çalıştığımız Üniversitemizde ülkemizi daha ileri taşıyacak olan gençleri yeni akademik yılda aramızda görmeyi çok istiyor, bu büyük ailenin bir bileşeni olmaya davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

Arif Arslan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER