Genç: “Çok çalışın ve hedeflerinizi yüksek tutun”

Genç: “Çok çalışın ve hedeflerinizi yüksek tutun”

Genç: “Çok çalışın ve hedeflerinizi yüksek tutun” 

Ortahisar Belediyesi Başkanı Ahmet Metin Genç, OrtahisarHalk Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Balaban ile belediyenin Destekleme ve Yetiştirme Kursları’nı ziyaret etti. 

Sınıfları gezen Başkan Genç, öğrencilerle yükseköğretim hedefleriyle ilgili sohbet etti. Genç, öğrencilere üniversite eğitimi için çok çalışmaları ve hedeflerini yüksek tutmaları gerektiği konusunda tavsiyelerde bulundu. Öğrencilere dünya edebiyatından ve Türk edebiyatından çok kitap okumaları konusunda önerilerde bulunan Genç, kendisinin de şu anda Dünya edebiyatının klasiklerini okuduğunu söyledi.  Öğretmenlerden de ders programı ve müfredatla ilgili bilgi alan Başkan Genç, öğrencilere soru bankası, test, kaynak kitaplarla alâkalı her türlü desteği verdiklerini açıkladı. Her yıl yüzlerce öğrencinin Ortahisar Belediyesi’nin düzenlediği üniversiteye hazırlık kurslarından yükseköğretim kurumlarına yerleştiğini belirten Genç, hazırlık kursunda toplamda 456 öğrencinin eğitim gördüğünü açıkladı. 

Destekleme ve Yetiştirme Kursları’nda gündüzleri İngilizce ve yabancılara Türkçe eğitimi, akşamları da emlak danışmanlığı, Arapça A-1, işaret dili ve İngilizce A-1 kursları düzenleniyor. Halihazırda dil kurslarında toplamda 116 öğrenci eğitim görüyor ve 7 öğretmen görev yapıyor. Yetiştirme ve Destekleme Kursları’nda toplamda 32 öğretmen görev yapıyor. 

Bu eğitim ve öğretim sezonunda; KPSS lisans ve önlisans, E-KPSS, Almanca A-1, A-2, Rusça A-1, A-2, diksiyon, bilgisayar işletmeciliği, bilgisayar destekli reklam ve tasarım, etkili ve hızlı okuma, fotoğraf çekimi ve görsel düzenleme kursları açılacak. 

“HAYATA ATILMA KONUSUNDA ÖNEMLİ BİR ADIM”

Eğitim söz konusu olunca Ortahisar Belediyesi’nin bütün imkânlarını seferber ettiğini ifade eden Başkan Genç, “Eğitimle ilgili belediyemize gelen bütün talepleri karşılamaya çalışıyoruz. Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’yle birlikte düzenlediğimiz kurslarımız da eğitime destek faaliyetlerimizden sadece biri. Her yıl birçok gencimiz kursumuzda aldıkları eğitimle üniversiteye yerleşerek hayata atılma konusunda önemli bir adım atmış oluyorlar. Bu şekilde vatanımız için konusunda uzman, nitelikli bir iş gücünün oluşmasına da katkıda bulunmuş oluyoruz. Bilim ve teknoloji çağında ülkemizin her anlamda nitelikli iş gücüne ihtiyacı var. Dolayısıyla okumak isteyen, bu konuda kararlı ve azimli olan bütün gençlerimiz kurslarımızdan istifade edebilir. Üniversite okumak isteyen bütün gençlerimizi kurslarımıza kayıt olmaya davet ediyoruz. Kurslarımızda soru kitapçığı, konu anlatımı ve test kitabı gibi her türlü eğitim materyalini ücretsiz olarak öğrencilerimize sağlıyoruz. Diğer yandan çok iyi, deneyimli, her biri kendi branşlarında uzman, nitelikli bir eğitim kadromuz var. Her yıl düzenlediğimiz kurslarımızdan bugüne kadar binlerce öğrenciyi yüksek eğitim programlarına yerleştirdik. İnşallah bu eğitim sezonunda da birçok öğrencimizi yükseköğretim programlarına yerleştireceğiz.”diye konuştu.

Arif Arslan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER