“TÜRKİYE YÜZYILINI HEDEF ALMAK" DİYE BİR SUÇ VAR ARTIK!

“TÜRKİYE YÜZYILINI HEDEF ALMAK" DİYE BİR SUÇ VAR ARTIK!

“TÜRKİYE YÜZYILINI HEDEF ALMAK" DİYE BİR SUÇ VAR ARTIK!
 
CHP Trabzon Milletvekili Av. Sibel Suiçmez, Meclis Genel Kurulu'nda konuşmasında, Antalya'da Cumhuriyet Bayramı kutlamaları sırasında yaptığı konuşma sonrası gözaltına alınan Emine Öğretmen’e destek verdi ve ifade özgürlüğüne vurgu yaptı.

Suiçmez, mecliste gerçekleştirdiği konuşmasında;
 “Antalya’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı konuşması yapan Emine öğretmenimizin konuşmasına imzamı atıyorum.
2023 hedeflerinin yarısına bile ulaşamamış iktidarın "Türkiye Yüzyılı" söyleminin masal olduğunu söylemek suç değil, tespittir.
Cumhuriyet öğretmenimiz, kurtuluş ve kuruluştaki mücadelemizin özüne ilişkin saptamalarını ve bugün ülkemizin içinde bulunduğu sosyal, ekonomik ve kültürel krizleri, ifade özgürlüğü kapsamında dile getirmiştir.
Emine öğretmen fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür bir Cumhuriyet kadınıdır. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün “Yeni Nesil Sizlerin Eseri Olacaktır” dediği, toplumumuzun en özverili ve en saygılı insanlarının düşünceleri ve söylemleri sizleri niçin korkutmaktadır?
Anayasa Mahkemesinin kararına rağmen Meclisimizin bir üyesi cezaevindeyken, Emine öğretmenimizin düşüncelerini dile getirmesinden ötürü gözaltına alınarak, adli kontrolle serbest bırakılması Yargının halini göstermektedir.” sözleriyle iktidarın farklı görüşlere saygı göstermesi gerektiğini ifade etti.

Arif Arslan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER