DKİB Heyetinden Trabzon Valisi Adil YILDIRIM'a Hayırlı Olsun Ziyareti

DKİB Heyetinden Trabzon Valisi Adil YILDIRIM'a Hayırlı Olsun Ziyareti

DKİB Heyetinden Trabzon Valisi Adil Yıldırım'a 

Hayırlı Olsun Ziyareti

TİM Denetim Kurulu Üyesi ve DKİB Başkan Vekili Ahmet Hamdi GÜRDOĞAN başkanlığındaki DKİB Heyeti, Trabzon Valisi Aziz YILDIRIM’a hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak yeni görevinde başarılar diledi.

Gürdoğan Vali Yıldırım’a Trabzon ve Doğu Karadeniz Bölgesi ihracat istatistiklerini arz ettikten sonra Bölgenin en önemli katma değerinin ihracat olduğunu ifade ederek ihracatı artırmak için Trabzonlu ihracatçıların yıllardır çözülmesini beklediği sorunlardan ve yeni projelerden bahsetti. 

Bölgenin su ürünleri ihracat potansiyelinin altını çizen Gürdoğan, bu potansiyel ölçeğinde ihracat rakamlarına ulaşılabilmesi için Sürmene Çamburnu eski tersane alanında kurulacak bir Su Ürünleri Organize Sanayi Bölgesinin elzem olduğunu ifade etti. 

Bunun yanında Trabzon’da yatırım yapılacak alan bulunamadığını belirten Gürdoğan yıllardır sürüncemede bırakılan “Yatırım Adası”nın yapımının bölgeye önemli bir katma değer sağlayacağını vurguladı. 

Ayrıca Türkiye’nin önde gelen tekstil üreticilerinden fabrika kurma sözü alınmasına rağmen yatırım teşvik statüsü değiştirilmediği için bir türlü harekete geçilemeyen “Tekstilkent” projesinden de bahseden Gürdoğan, “Firmalar, yatırımcılar, projeler hazır. Desteğinizle Trabzon’un ihracatını olması gereken noktaya taşıyacağımıza olan inancımız tam” diye konuştu.  

Vali Yıldırım da DKİB Heyetine ziyaretleri ve takdim ettikleri plaket için teşekkür ederek, “Hep birlikte Trabzon’a değer katacağız, ihracatımızı artıracağız” ifadesini kullandı.

Arif Arslan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER