CUMHURİYETİMİZİN 100 YILI KUTLU OLSUN

CUMHURİYETİMİZİN  100 YILI KUTLU OLSUN

CUMHURİYETİMİZİN  YILI KUTLU OLSUN 

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet ettiği Cumhuriyetimizin 100 üncü yılına ulaşmanın bahtiyarlığını yaşamaktayız. Ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine ulaştırmanın en büyük anahtarı olan Cumhuriyetimiz, 100 yıllık süre zarfında Ülkemize çok şeyler kazandırmıştır. İhracat camiası olarak baktığımızda 250 Milyar dolarlık ihracat hacmine ulaşmamız sağlam temel ve değerler üzerinde kurulan Cumhuriyetimiz sayesinde olduğunu hiçbir zaman unutmadık.Dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına girmemiz ve gelişmiş ülkeler kategorisine yükselebilmemiz, Türk insanının yaşam ve refah kalitesinin çok daha üst düzeylere ulaşabilmesi, hiç şüphesiz Atatürk’ün belirlediği Cumhuriyetimizin temel değerlerine sahip çıkmamız ve o rotada ilerlemekle olacaktır. 

Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında; Ülkemizin sanayide teknolojik dönüşümünü sağlamış, Üniversitelerinde  teknoloji üretip ihraç eden, ihraç ürün profilinin %90’ı yüksek katma değerli ürünlerden oluşan, ihracatta ve ekonomide dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olmuş ve tüm dünyanın yaşam kalitesi yönünden gıptayla baktığı örnek aldığı, yaşam kalitesinin en üst düzeyde olduğu bir Ülke olmayı başarmamız gerekmekte ve bu hayali gerçekleştirmenin gayretinde olmamız gerekmektedir. Yeni kuşakların bu başarıya imza atacaklarından hiç şüphemiz yoktur. Yeter ki Cumhuriyetin kuruluş aşamalarında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yaptığı gibi insan üstü bir çaba gösterelim, insanımızı buna inandıralım ve Cumhuriyet değerlerine taviz vermeksizin sahip çıkalım.  

Bu vesile ile ihracat camiası olarak en büyük değerimiz olan Türkiye Cumhuriyeti’ni bize emanet eden ve bu uğurda canlarını feda eden başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, hatıraları önünde saygıyla eğiliyor ve tüm milletimizin Cumhuriyetimizin 100. yıl dönüm

Arif Arslan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER