BAŞKAN ZORLUOĞLU ARSİN İLÇESİNİ ZİYARET ETTİ

BAŞKAN ZORLUOĞLU ARSİN İLÇESİNİ ZİYARET ETTİ

BAŞKAN ZORLUOĞLU ARSİN İLÇESİNİ ZİYARET ETTİ
Hafta boyunca Trabzon’un ilçelerini ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nun bugünkü durağı Arsin ilçesiydi. Yönetim anlayışı doğrultusunda halkla bire bir temas kurmaya özen gösteren Başkan Zorluoğlu, Arsin ilçesine giderek muhtarlar, esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi.
 
Talep ve sorunları yerinde dinlemeye özen gösteren Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, ilçe gezileri kapsamında Arsin ilçesini ziyaret ederek hem yürütülen çalışmaları yerinde gördü hem de esnaf ve vatandaşlarla buluştu. Başkan Zorluoğlu’na ziyareti sırasında Arsin Belediye Başkanı Muhammet Sait Gürsoy, AK Parti Arsin İlçe Başkanı Tolga Şengül, Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri Mehmet Karaoğlu ve Şaban Bülbül, TİSKİ Genel Müdür Yardımcısı Muhammet Mazlum ve ilgili daire başkanları eşlik etti.
 
GÜRSOY VE ŞENGÜL’DEN ZORLUOĞLU’NA TEŞEKKÜR
İlçe ziyareti kapsamında esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Zorluoğlu, daha sonra ilçe yönetimi ve muhtarlarla toplantı yaptı. Toplantıda söz alan Arsin Belediye Başkanı Muhammet Sait Gürsoy, “Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımızı aramızda görmek bizlere hem güç hem mutluluk veriyor” dedi.  AK Parti Arsin İlçe Başkanı Tolga Şengül ise “4. Seneden beri ilçe başkanı olarak sizlerle beraber çalıştım. Allah razı olsun, Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız 4.5 seneden beri bizler her zaman destek verdi. Sizle çalışmaktan çok mutluyuz. Desteğiniz ve ziyaretiniz için de çok teşekkür ediyoruz” dedi.
 
ALTYAPI TRABZON’U TAŞIYACAK DURUMDA DEĞİLDİ
Trabzon Büyükşehir Belediyesi olarak hizmet anlamında heybelerinin dolu olduğunu vurgulayan Başkan Zorluoğlu, “Pandemi, deprem ve ekonomik krize rağmen yerel hizmetler anlamında heybemiz dolu. Çok önemli çalışmalar yapıldı. Elbette eksiklerimiz var. Bu eksikleri de imkanlar ölçüsünde tamamlamaya çalışacağız. Trabzon merkezde büyük yatırımlar yaptık. Altyapı yatırımı da gerçekten çok büyük bir yatırım. Şu ana kadar sadece Ortahisar’da 500 kilometreye yakın içme suyu hattını değiştirdik. Onları yaparken kanalizasyonu ve yağmur suyu kanallarını da tamamladık. Çalışmamız sırasında doğal gaz gelmeyen yerlere doğal gaz da geldi. Büyük bir altyapı hamlesi başlattık. Başlarken bize ‘bu işle girmeyin, altyapıya girenler sıkıntıya girdi, siyaseten zor bir iş’ dediler ama altyapı artık Trabzon’u taşıyacak durumda değildi. Çok şükür büyük bir sıkıntı yaşamadan o projeyi bitirme noktasına geldik. Yıl sonunda altyapı projesi tamamlanacak ve Trabzon’un 50-60 yıllık altyapı meselesi çözülmüş olacak. Trabzon’da bu sene çok yağmurlar yağdı ama hiç taşkınlar olmadı.  Dükkânları, evleri su basma durumları hiç yaşanmadı” dedi.
 
TRABZON’DAKİ DEĞİŞİM VE DÖNÜŞÜMÜ GÖRÜYORLAR
Altyapı ile birlikte üstyapının da değiştiğini dile getiren Başkan Zorluoğlu, “Yol, kaldırım ve aydınlatma konusunda gerçekten önemli işler yapıldı. Maraş Caddesi’ni trafiğe kapattık. Çok güzel oldu. Bu sene Ganita-Faroz’u açtık. Çok beğenildi. Çok yoğun kullanılan bir yer oldu. Çok sayıda otopark açtık, Kadın Yaşam ve İstihdam Merkezi’ni hanımefendilerimizin hizmetine sunduk. Şimdi Bilim Merkezi ve Planetaryum’u açıyoruz. Otogar, Avrasya Pazarı, İskenderpaşa’nın arkasındaki otopark ve Kadınlar Hali tamamlandı. Kısa süre içinde açılışlarını yapacağız. İlçelerimizde de cadde düzenlemeleri ile pazar yeri, otopark gibi çalışmalar yaptık. Tüm bu çalışmalarla Trabzon’da epey bir mesafe kat ettik. Gelen insanlar artık Trabzon’daki değişimi ve dönüşümü görüyorlar. Bana her gün çok sayıda mesaj ve telefon geliyor ve beğenilerini iletiyorlar” ifadelerini kullandı.  
 
ARSİN’DE YÜRÜTÜLEN ÇALIŞMALARI SIRALADI
Sözlerinin sonunda geçen sürede Arsin’de TİSKİ Genel Müdürlüğü marifetiyle yürütülen çalışmalarla ilgili de bilgi veren Başkan Zorluoğlu,  “Yerel hizmetler anlamında Arsin’de ve diğer ilçelerde önemli çalışmalara imza attık. Arsin’de 2019-2023 yılları arasında 94 kilometre içme suyu hattı, 5 kilometre kanalizasyon hattı, 1,5 kilometre yağmur suyu hattı yapımı gerçekleştirdik. İçme suyu, kanalizasyon çalışmaları neticesinde zarar gören yerlere asfalt, beton, parke ile stabilize yol tamiratı yaptık. 88 adet depo temizliği yapıldı. Yine Çiçekli Mahallesi 500 kişilik Atıksu Arıtma Tesisi işini tamamladık. Yapımı tamamlanan ‘Yeşilyalı- Bölümlü Kanalizasyon İkmal İnşaatı’ kapsamında Yeşilyalı Mahallesi’nde 2390 metre kanalizasyon inşaatı yapıldı. ‘İlçeler Depo İzolasyon ve Genel Bakım İnşaatı yapım işi’ kapsamında Yeşilyalı Mahallesi’nde 500 metreküp su deposunun genel bakım ve izolasyonunu yaptık. Yapımı devam eden ‘Arsin İçme Suyu Ve İçme Suyu Paket Arıtma Tesisi İnşaatı’ işi kapsamında 82 kilometre içme suyu isale hattı imalatı gerçekleştirildi. Ayrıca 1000 metreküplük depo, 300 metreküplük ve 200 metreküplük deponun betonarme imalatlarını tamamladık. 263 litre/saniye arıtma kapasiteli içme suyu arıtma tesisinin yapım çalışmalarına devam edilmektedir. Ayrıca Arsin İçme Suyu ve İçme Suyu Paket Arıtma Tesisi İnşaatı” işi tamamlandığında Arsin’in 32, Araklı’nın 7, Yomra’nın 3 Mahallesinde 36 bin kişiye hizmet edecektir. 2023 yılı içerisinde tesisin tamamlanarak hizmete alınması planlanmaktadır” dedi.
 
YEŞİLYALI KUR’AN KURSU’NU ZİYARET ETTİ
Başkan Zorluoğlu daha sonra Yeşilyalı Kur’an Kursu’nu ziyaret ederek Kurs Müdürü Ahmet Özdemir’den yürüttükleri çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER