Teknik Direktörümüz Abdullah Avcı ve Manolis Siopis basın toplantısı düzenledi

Teknik Direktörümüz Abdullah Avcı ve Manolis Siopis basın toplantısı düzenledi

Teknik Direktörümüz Abdullah Avcı ve futbolcumuz Manolis Siopis, UEFA Avrupa Konferans Ligi’nde oynayacağımız Basel maçı öncesi açıklamalarda bulundu.

Şenol Güneş Spor Kompleksi Akyazı Stadyumu'nda düzenlenen basın toplantısında Teknik Direktörümüz Abdullah Avcı, “Milletimizin başı sağ olsun. Acımız ve üzüntümüz çok büyük. Gerçekten canımız çok yanıyor. Hayatımızın en önemli günlerinde en zor maçımıza hazırlanıyoruz. Böyle maçlara hazırlanmak kolay olmuyor. Hepimizin bu oyuna, oyun organizasyonuna odaklanması gerçekten zor. Hafta başından itibaren gün gün, adım adım bunu en iyi şekilde hem zihinsel olarak hem iletişim kurarak daha iyi hale getirmek için çalışıyoruz. Futbolun hem iyileştirici hem de birleştirici gücünden faydalanmak istiyoruz. Bu oyunun iyileştirici ve birleştirici gücüne son derece de inanan birisiyim. Bununla ilgili de yarın en iyisini en iyi şekilde yapmaya çalışacağız. Birkaç teşekkür de dünyanın her yerinden gelen kurtarma ve yardım ekiplerine... Avrupa'dan Asya'dan ülkemize gelen ve çalışan herkese teşekkür ediyorum. Aynı zamanda da ülkemizin resmi ve sivil kurumlarına, yardım elini uzatan vatandaşlarımıza minnet ve şükranlarımızı sunuyorum. Bununla beraber yarın sahada bu oyunun birleştirme gücüyle, iyileştirme gücüyle herkesin tek yürek olduğu bir yerde umarım bundan sonraki süreçlerin de aynı şekilde devam etmesini dilerim. Bu oyunun rekabetle birbirimize saygı göstererek devam etmesi en büyük arzumdur” dedi.

Basel takımı ile ilgili de kısa kısa bilgiler veren Avcı, "Formasyon olarak 4-3-3, 4-2-3-1 oynuyor. Geçen hafta itibariyle de sportif direktör teknik direktör oldu. Son 20 senedir Avrupa kupalarına istikrarlı katılan ve yanlış hatırlamıyorsam 8 kere de Şampiyonlar Ligi play-off'u oynamış bir takım. Ortalama yaşları 23. İlk 11'de oynayan oyuncuların yaş ortalaması ise 25. Avrupa'dan iyi yerlerden yatırım amaçlı aldıkları kiralık genç oyuncuları kullanıyorlar. Böyle bir dönem yaşıyorlar. Genç ve dinamik bir takım olması nedeniyle savunmadan hücuma geçişlerde etkili olabilen bir takım. Konferans Ligi'nde başından itibaren 12 müsabaka oynadılar. 2. Tur'dan başladılar. Yarın bütün enerjimizle bütün duygumuzla şu anda yaşadığımız süreçte ülkenin birazcık yüzünü güldürebilirsek bu bizi çok mutlu edecek. Onun için bugün son antrenmanımızı gerçekleştirip yarın en iyi şekilde maça çıkacağız. Bütün ülkenin bize destek olacağını biliyorum. Bu pozitif enerji için herkese çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Her vatandaşımızın olduğu gibi oyuncularımızın da konuda hassasiyetlerinin olduğunu dile getiren teknik direktörümüz, “Süreç biliyorsunuz İstanbul'da oynadığımız son lig maçından sonra oldu. Ve her dakika geçtikçe ciddiyeti arttı. İnanın hiçbir şey yapmak istemiyoruz. Nasıl bir karar çıkacak ve ne olacak bunları da bilmiyoruz. Kendi coğrafyasında bunu yaşamamış insanlar var ve onların tedirginlikleri var. Sonrasındaki süreçte onlarla iletişim kurarak ve anlatarak, şaşkınlıklarını azaltarak devam ettik. Her vatandaşın olduğu gibi oyuncuların da bu konuda hassasiyetleri ve duyguları var. UEFA bu bölgeyi güvenli görüp oynamaya karar vermiş. Bundan sonraki süreçte biz bunu insanları nasıl mutlu edebiliriz ona bakacağız. Her geçen gün adım adım işin içine girmeye çalıştık. Dün daha iyi gözüküyordu sahadaki enerjimiz. Umarım yarın bu sahaya olumlu olarak yansır” dedi.

Teknik direktörümüz Abdullah Avcı, bundan sonraki sürecin ülkemiz adına daha sağlıklı olmasını dilediğini söyleyerek, “Uzun sene futbol oynadığımız her şehirdeki her arkadaşımız ve her meslektaşımıza her şeyimizle uzanmaya çalıştık. Şu an bağlantı kurduğum dostlarımın birinci derece yakınlarında bir şey yok ama akrabalarıyla ilgili sıkıntıları var. Bir yandan seyredemiyorum bir yandan haber almaya çalışıyorum. Bunun altından da bir şekilde kalkılacak. Bundan sonraki sürecin ülkemiz adına daha sağlıklı olmasını diliyoruz. Böyle bir durumda transfer fırsatının çıkmasını istemezdim açıkçası. Fırsat, oyuncuların oynaması gerektiğiyle ilgili bir durum. Bizim de bu konuyla ilgili mevki olarak bir sıkıntımız vardı. Markovic’i daha evvelden de oyuncu olarak tanıyoruz. Çok iyi de bilgiler aldım kendisiyle alakalı. Hem oyuncudan hem teknik heyetinden. O da buna çok doğru bir adım attı. Şu an itibariyle kulübe geldi. Umarım kısa zamanda bize önemli katkılar sağlayacaktır” dedi.

Arif Arslan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER