Özkan Sümer için Anma Günü düzenlendi

Özkan Sümer için Anma Günü düzenlendi

Eski başkanımız, teknik direktörümüz ve futbolcumuz Özkan Sümer’in birinci ölüm yıl dönümünde Kulübümüz, TÜFAD, ASKF, TPFD, Sümer’in ailesi ve dostları tarafından Anma Günü düzenlendi.

Trabzon Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa, Başkanımız Ahmet Ağaoğlu, Genel Sekreterimiz Ömer Sağıroğlu ve yönetim kurulu üyelerimizin yanı sıra Kurucularımızdan Nizamettin Algan, Eski Başkanlarımız Ahmet Celal Ataman ve Mustafa Günaydın, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, A Milli Takımlar Eski Teknik Direktörü Şenol Güneş, Eski Asbaşkanlarımız, Eski Yöneticilerimiz, Eski Futbolcularımız, Kurul Başkanlarımız ve üyeleri ile Özkan Sümer’in ailesi, dostları ve sevenleri katıldı.

Trabzonlu sanatçı Sunay Akın’ın sunumuyla gerçekleşen anma programında katılımcılar Özkan Sümer ile olan anılarını paylaştı. Sümer’in sevdiği şarkıların seslendirildiği ve klasik müzik dinletisinin de olduğu programda ayrıca Özkan Sümer’i anlatan kitaplar da katılımcılarla buluştu.

Anma programda konuşan Başkanımız Ahmet Ağaoğlu, Özkan Sümer'le 1970'li yıllarda tanıştığını belirterek, "Şenol Hocam takım kaptanıydı, İstanbul'da takım kampına gitmiş imza istemiştim, hocam da vermemişti. İlk kez Özkan Sümer'i orada gördüm. Daha sonra Galatasaray'ı çalıştırdığı dönem bir restoranda gidip tanıştım, hayranı olduğumu söyledim. Trabzon'u İstanbul'da temsil ettiği için gurur duyduğumu söyledim" dedi.

Sümer'in altyapı felsefesine hayran olduğunu dile getiren Başkanımız Ahmet Ağaoğlu, "Başkanlığı döneminde yardımcılığını yaptım. 1996'larda altyapının ne kadar önemli olduğu, sporun temeli olduğunu, yapılması gerekenleri onu izleyerek konuşarak öğrendik" diye konuştu.

Başkanımız Ağaoğlu, futbolun her kademesinde hizmet eden Özkan Sümer'in, Trabzon'un değil ülkenin çok önemli bir değeri olduğunu belirterek, "Çok önemli bir değeri kaybettik ama felsefesi yaşıyor. İçinde bulunduğumuz şartlar o felsefenin dışında bıraksa da hiçbir zaman uzaklaşmayacağız. Özkan Sümer Futbol Akademisi'ni hizmete açtık. Avrupa'dan birçok spor yazarı buradaydı. Trabzon'da futbolun nasıl bir noktaya geldiği konusunda söyleşi yapmak istediler. Kısa bir konuşma yaptıktan sonra kendilerini bu akademiye götürdük. Trabzon'un futbol gerçeği bu" diyerek sözlerini noktaladı.

Berat Kalaycı

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER