Enis Bardhi basın mensuplarının sorularını yanıtladı

Enis Bardhi basın mensuplarının sorularını yanıtladı

Oyuncumuz Enis Bardhi, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Enis Bardhi, takımın başarılı olacağına inandığını belirterek, “Aslında tabii ki maç kaybettiğinizde normal olarak çok üzülüyorsunuz. Biz de bu üzüntüyü yaşıyoruz tüm takım arkadaşlarımızla beraber. Fenerbahçe maçına dönecek olursak, maçın ne kadar önemli olduğunu, taraftarlar için neler ifade ettiğini ve taraftarların bu maçı ne kadar kazanmak istediğinin bilincindeydik. Biz de çok iyi bir maç çıkararak o maçı kazandık. Sonrasında bizim için önemli olan devam edebilmekti ama maalesef Fatih Karagümrük maçını kaybettik. Kaybetmenin hüznünü yaşıyoruz, kazanarak devam etmek bizim için çok önemliydi. Bazı cephelerde bazen kaybedebilirsiniz ama savaş devam ediyor bunu savaş olarak nitelendirirsek. Futbol size yeni fırsatlar tanıyor. Önümüzde çok güzel fırsatlar var. Bu fırsatları değerlendirebilirsek eğer tekrar o mücadelenin içine girip çok başarılı olacağımıza inanıyorum” dedi.

Görev verildiği takdirde elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağını söyleyen futbolcumuz Bardhi, “İki lig arasında bakacak olursak, oynadığımız takımları değerlendirecek olursak aslında çok fark olduğunu düşünmüyorum. Trabzonspor büyük bir takım. Futbol oynamak isteyen, oyuncuların kalitesi yüksek bir takım, maçları domine etmek isteyen bir takım. İki lig arasında takım özeline baktığınızda çok fark göremiyorum. Benim daha çok tercih ettiğim pozisyon orta saha ancak benim en çok tercih ettiğim şey sahada olmak. Dolayısıyla sahada olabildiğim her anda, takıma katkı verebileceğim her anda ve hocamın beni görevlendirdiği herhangi bir noktada takımıma katkı verebilmekten dolayı mutlu olurum. Soracak olursanız tabii ki orta sahada oynamak isterim. Hocamın beni nerede oynatırsa da takıma faydalı olacaksam elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışırım” ifadelerine yer verdi.

Bardhi, deplasman maçlarının geçen seneki maçlara göre zorluk derecesinin daha da yüksek olduğunu belirterek sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Geçen sezon ben burada değildim belki, o nedenle iki sezonu karşılaştırmak doğru olmayabilir. Takıma katılan yeni oyuncular oldu, takımdan ayrılan arkadaşlarımız oldu. Dolayısıyla değişimler yaşandı. Bu tür sıkıntıların yaşanmasını da normal olarak görüyorum açıkçası. Örneğin ilk buraya geldiğimizde Avrupa’dan farklı bir ligden geliyorsunuz, burayı tam anlamıyla tanımıyorsunuz, burayı tanımak ve adaptasyonu tam sağlayabilmek adına belli bir süreye ihtiyacınız var özellikle ilk günlerde. Dolayısıyla bu değişim biraz sancılı olabiliyor bazı zamanlarda. Bu sene maça çıktığınızda artık son şampiyon olarak maça çıkıyorsunuz ve özellikle deplasman maçlarında rakipleriniz şampiyona karşı oynuyor, rakipleriniz elinden geleni vermeye kendini en iyi şekilde kendini göstermeye çalışıyorlar. O nedenle geçen seneki deplasman maçlarıyla bu seneki deplasman maçlarında farklılık olabileceğini düşünüyorum.”

Oyuncumuz, her zaman kendini geliştirmeye çalıştığının altını çizerek, “Futbolun çok değiştiğini söyleyebilirim. Futbolda bütün pozisyonlarda rekabet çok yüksek düzeyde. Oyuncuların kalitesi birbirine yakın kalitelerde, bizim takımımızda orta sahasında önemli bir rekabet var. Takım arkadaşlarımız adına önemli bir şekilde. Ben her idmana çıktığımda dünden daha iyi olmaya, kendi oyunumu geliştirmeye ve her zaman daha iyisini yapabilmeye çalışan bir oyuncuyum. Benim anım geldiğinde de sahaya çıkıp takıma faydalı olmaya çalışıyorum. İlk geldiğimde de şu anda da kendimi iyi hissediyorum. Gelir gelmez insanların takımı ne kadar sevdiğini ve sahip çıktığını gördüm. Ben de o an geldiğinde, beni bekleyen fırsat geldiğinde elimden gelenin en iyisini yapmaya ve takıma faydalı olmaya çalışan bir oyuncuyum. Her zaman böyle oldum aslında” cümlelerine yer verdi.

Orta sahada oynayabilme adına bir rekabet olduğunu belirten Bardhi, şu ifadelere yer

Arif Arslan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER