Hami Mandıralı'dan Kucka yorumu

Hami Mandıralı'dan Kucka yorumu
Kendisini 3 yıllığına Bordo-Mavili renklere bağlayacak resmi sözleşmeye imza atan Slovak yıldız Kucka hakkında bir yorumda Hami Mandıralı'dan geldi.
 
Hami Mandıralı yaptığı yorumda "Oyuncuları saha içindeki performanslarıyla değerlendirmek lazım. Kucka baktığımızda sadece 3 gol atmış. Önemli olan takıma gelecek futbolcunun sahada göstereceği performanstır. Junuzovic de böyle.. Ekstra katkı sağlaması gerekiyor." ifadeleri kullandı.
 
Mandıralı’nın Radyospor’da yaptığı açıklamalar şu şekilde :
 
"Milan’dan oyuncu almak kolay değil"
 
Milan’dan oyuncu almak kolay değil. Ancak; oyuncuları saha içindeki performanslarıyla değerlendirmek lazım. Kucka baktığımızda 3 tane gol atmış. Oyunu iki yönlü oynayan bir oyuncudan bahsediyorsak, bence daha fazla gol atması gerekirdi. Umarım gollerini Trabzonspor’da atar.
 
"Trabzonspor’da özlem şampiyonluktur"
 
Trabzonspor takım oyununa dönme düşüncesinde. Hedef tabi ki şampiyonluk. Geçen sezon ikinci yarıda açılan bir Trabzonspor vardı. Önemli transferler var. Trabzonspor’da özlem şampiyonluktur. Bu özlemi giderebilecek kadro oluşturuldu mu? Süreç gösterecek. Medel ve Kucka’nın katkı sağlayacağını düşünüyorum.
 
"Milan’dan oyuncu alıyorsanız..."
 
Şampiyonluk isteniyorsa oyuncular performansını ortaya koymalı. Milan’dan oyuncu alıyorsanız ekstra katkı sağlaması gerekir. Bu oyuncular aktif rol almalı. Yoksa bu transferler niye yapılıyor? Genç oyuncu oynatırsınız, katkı sağlar. Ekstra katkı yapmaları gerekiyor. İnşallah bu oyuncular da Trabzonspor’a gerekli katkıyı yapar.
 
"Volkan Demirel gibi kalecin varken..."
 
Ülkemizdeki takımlar isim oyuncular alıyor. Mesela Volkan Demirel gibi kalecin varken 33 yaşında bir kaleci alıyorsun. Her zaman isim olması şart değil. Başarıya aç oyuncular var. Afrika’da, Doğu ülkelerinde bulabilirsiniz. Buralardan da bulup kadroya katabilirsiniz. Bizim ligimiz zor bir lig. Hep isme yönelmemek lazım.
 
"Biraz daha başarıya aç oyuncular tercih etmek gerekiyor"
 
Beşiktaş şampiyon oldu. Önemli bir kadrosu var. Pepe’yi aldılar. Olabilir. Ama forvete böyle oyuncu aldığında isim oyuncular ezilebiliyorlar. Biraz daha başarıya aç oyuncular tercih etmek gerekiyor diye düşünüyorum. Junuzovic değerlendirmesi Önemli olan takıma yeni gelecek futbolcunun sahada göstereceği performanstır. Bizler, hemen övüyoruz ve daha sonra sahadaki görüntüsü sebebiyle futbolcudan vazgeçiyoruz. Junuzovic de böyle. Bu tip oyuncular gelirse mutlaka takıma ekstra katkı sağlamaları gerekiyor.
 
"Her zaman futbolcuların..."
 
Futbolcuların her istediği parayı kulüpler vermek zorunda değil. Yöneticilerin de bir duruş sergilemesi lazım. Bizim ligimizi de aşağılamamak gerek. Buraya gelen oyuncular da zaman zaman değer kazanıyor. Her zaman futbolcuların isteklerinin olmaması gerekiyor. Yöneticilere de iş düşüyor.
Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner317

banner11