SUİÇMEZ: BAHÇELİ'NİN AÇIKLAMALARI DEHŞET VERİCİ VE HUKUKA AYKIRI"

SUİÇMEZ: BAHÇELİ'NİN AÇIKLAMALARI DEHŞET VERİCİ VE HUKUKA AYKIRI"

SUİÇMEZ: BAHÇELİ'NİN AÇIKLAMALARI DEHŞET VERİCİ VE HUKUKA AYKIRI"

CHP Trabzon Milletvekili Av. Sibel Suiçmez, Meclis Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin yaptığı açıklamaları dehşet verici ve hukuka aykırı olarak nitelendirdi. Suiçmez, konuşmasında Bahçeli'nin Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde oturma eylemi yapanlara yönelik ifadelerine cevap verdi.

"Sayın Başkan, Sayın Bahçeli yaptığı konuşmada dehşet verici ve hukuka aykırı açıklamalarda bulunmuştur. Bunlara elbette Genel Başkanımız ve Grup Başkan Vekillerimiz cevap verecektir. Ben burada şahsımın da içinde bulunduğu Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde oturma eylemi yapanlara ilişkin söylediği 'Bu grubun Yargıtay’a laf etmesi küstahlıktır, seviyesizliktir.' dediği kısma nöbet tutan arkadaşlarım ve şahsım adına cevap vereceğim: Anayasa'ya yargı darbesine karşı Meclis'te adalet nöbeti tutmak, Ata'mızın bize emanet ettiği demokratik, laik, sosyal hukuk devletine sahip çıkmaktır. Adalet nöbeti tutmak, parti devleti hâline gelen iktidarın yargı eliyle Anayasa'yı ihlal etmesine karşı çıkmaktır. Burada adalet nöbeti tutmak, vatanseverliktir. Biz çocuklarımıza para, pul, mevki değil, Anayasa'mıza sahip çıkmanın onurunu miras olarak bırakacağız. Ya, siz?" şeklinde konuşan Suiçmez, Bahçeli'nin sözlerini sert bir dille eleştirdi.

Suiçmez, konuşmasının devamında adalet nöbetinin demokratik bir hak olduğunu ve bu eylemin vatanseverlikle örtüşen bir duruş olduğunu vurgulayarak, Türkiye'nin demokratik değerlere sahip çıkma sorumluluğunu hatırlattı.

Arif Arslan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER