PAZARKAPI ESNAFI 'ARTIK DUR DEMENİN VAKTİDİR' DEDİ

CHP Ortahisar Belediye Başkan adayı Mimar Mehmet Salih Akyüz, Ortahisar İlçe yöneticileri ve partililerle birlikte Pazarkapı esnafını gezdi. Esnafın sorunlarını dinleyen Başkan adayı Akyüz, kentsel dönüşüm kapsamına alınan Pazarkapı'da esnafın mağduriyetinin görmezden gelindiğine dikkat çekti.

PAZARKAPI ESNAFI 'ARTIK DUR DEMENİN VAKTİDİR' DEDİ
PAZARKAPI ESNAFININ HALİ NE OLACAK?
Ortahisar İlçesi Pazarkapı Mahallesi'nde esnafı ziyaret eden Başkan adayı Mimar Salih Akyüz, Pazarkapı esnafının isyanına kulak verdi. 
Kadınlar Pazarı ve çevresinin kentsel dönüşüm kapsamında yıkılacak olması sonucunda buradaki dükkanlara ne olacağı belirsizliğini korurken Pazarkapı esnafı isyan etti. Başkan adayı Salih Akyüz'e mağduriyetlerini anlatan Pazarkapı esnafı, "Biz mülkiyet hakkımızı elimizden aldılar. "Çıkın yerimizden" deyip bize yer göstermiyorlar. Yaklaşık 400 esnaf burada mağdur olacak. Bu esnafın çalıştırdığı insanlar ve aileleri de mağdur olacak" dedi. Pazarkapı esnafının mağduriyetini birlik olarak dile getirmesi gerektiğini söyleyen Başkan adayı Akyüz, "Trabzon, kamuoyunda tartışılmadan, düşünülmeden, ihtiyaç dışı, insanların mağduriyeti gözetilmeden yapılan yatırımların bedelini ödüyor. Esnafımızın yanındayız, biz kimsenin mağdur olmasına izin vermeyeceğiz" diye konuştu. 
 
ESNAF KRİZLE BOĞUŞUYOR
Pazarkapı esnafı bir taraftan elindeki dükkanını kaybetme korkusu yaşarken, diğer taraftan da ekonomik krizle mücadele ettiklerinin bilinmesini istedi. Ekonomik krizin hemen her sektörü etkilediğinden dert yanan Pazarkapı esnafı, "Artık 'DUR' demenin vakti geldi" diyerek mevcut sisteme ve yönetime tepki gösterdi.
Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner342

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner332

banner317

banner333

banner11