MHP milletvekili adayı Prof.Dr.Türedi.

MHP milletvekili adayı Prof.Dr.Türedi.

MHP Trabzon milletvekili aday,adayı prof doktor Süleyman türedi yayınladığı yazılı açıklamasında

Saygıdeğer arkadaşlarım, çok kıymetli  hemşehrilerim

Karakter ve kimliğimizi şekillendiren Ülkücü Hareketin kalesi Milliyetçi Hareket Partisinden milletvekilliği aday adaylığı için Kanuni Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimliği ve SBÜ Trabzon Tıp Fakültesi Öğretim Üyeliği görevlerimden istifa etmiş bulunuyorum. 

Hayatını bu millete adamış bilge liderimiz sayın Dr. Devlet Bahçeli ve genel merkezimizin saygın yöneticilerini ziyaret adip hayır dualarını ve başarı dileklerini alarak aday adayı başvurumu 17.03.2023 tarihinde yaptım.

Bu güne kadar şahsımı tanıyan, benimle çalışan ve hayatımızın bir noktasında  hasbihal ettiğimiz  herkesin çok iyi bildiği gibi hayatta ün, ünvan, makam veya maddi bir beklentim hiç olmadı. Hizmet fırsatı yakaladığımız tüm makamlar, yetiştiğimiz ilim ve irfan yuvası Ülkü Ocaklarında karakterimize işlenen çalışkanlık ve dürüstlük sayesinde Allah'ın takdir ve nasip etmesiyle oldu. Şimdi de yine Allah'ın izniyle vatan ve millet sevdalısı Milliyetçi Hareket'in bir neferi olarak, Bozkurt işareti yaparak farklı bir yola çıkıyoruz. 

Tüm iyi niyetimiz, sahip olduğumuz deneyim ve donanım ile, sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan  ve liderimiz sayın Dr. Devlet Bahçeli'nin önderliğinde  devletimizin ve milletimizin yüceltilmesi için başta sağlık politikaları olmak üzere devlet politikalarına katkı verebilmeyi umuyorum. Sokaklarında büyüdüğümüz, gurbette yolunu iple çektiğimiz memleketimiz Trabzon'u ve siz değerli Trabzon'luları Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde en iyi şekilde temsil edebilmek, Trabzon'umuzun sorunlarını dile getirebilmek ve çözüm geliştirebilmek ülküsünü gönlünde duyan bir Trabzon evladı olarak  sizlerden destek bekliyorum. 

Yüce Rabbim inşallah Trabzon milletvekili olarak devlete ve millete hayırlı hizmetler verebilmeyi nasip eder. 

Arif Arslan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER