CHP’Lİ AHMET KAYA ÇOCUKLAR İÇİN ISRARCI: “OKUL YEMEĞİ VERİLMELİ, KALICI SAAT UYGULAMASI KALDIRILMALI”

CHP’Lİ AHMET KAYA ÇOCUKLAR İÇİN ISRARCI: “OKUL YEMEĞİ VERİLMELİ, KALICI SAAT UYGULAMASI KALDIRILMALI”

CHP’Lİ AHMET KAYA: “ÇOCUKLARIMIZI AKP YOKSULLUĞUNDAN VE KARANLIĞINDAN KURTARACAĞIZ”

CHP’Lİ AHMET KAYA: “OKUL YEMEĞİ VERECEĞİZ, KALICI YAZ SAATİ UYGULAMASINI KALDIRACAĞIZ”

CHP’Lİ AHMET KAYA ÇOCUKLAR İÇİN ISRARCI: “OKUL YEMEĞİ VERİLMELİ, KALICI SAAT UYGULAMASI KALDIRILMALI”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada devlet okullarında bir öğün ücretsiz yemek verilmesi talebini yineleyerek, büyük mağduriyetlere yol açan kalıcı yaz saati uygulamasının kaldırılmasını istedi.

Daha önce devlet okullarında bir öğün ücretsiz okul yemeği verilmesi için Kanun Teklifi veren Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, yapılan tüm çağrılara rağmen AKP hükümetinin harekete geçmemesine tepki göstererek, okuyan çocuklara bir öğün ücretsiz okul yemeği verilmesi çağrısını yineledi.

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya TBMM Genel Kurulu’ndaki konuşmasında şunları söyledi:

“HAYAT PAHALILIĞI, YOKSULLUK VE AKP ÇOCUKLARIMIZI AÇ BIRAKTI”

“AKP iktidarının 21 yılda ülkemizi getirdiği nokta, günden güne kötüye giden ekonomi, hayat pahalılığı ve yoksulluktur. Bu yoksulluk sarmalından şiddetli bir şekilde etkilenen çocuklarımızın beslenme sorununa çare olmak için devlet okullarında bir öğün ücretsiz yemek verilmesi teklifimiz maalesef AKP ve MHP oylarıyla reddedilmiştir.” 

“KALICI YAZ SAATİ UYGULAMASI ÇOCUKLARIMIZA GÜN YÜZÜ GÖSTERMİYOR”

“Diğer yandan, AKP'nin dayattığı kalıcı yaz saati uygulaması nedeniyle sabah güneş görmeden uyanan çocuklarımız karanlıkta yollara düşmekte, mutsuz, huzursuz ve güvensiz bir ortamda okullarına gitmektedirler. Ama ne acıdır ki milyonlarca ailemizin ve çocuğumuzun bu büyük sorunu iktidarın umurunda değildir.” 

“ÇOCUKLARIMIZI AKP YOKSULLUĞUNDAN VE KARANLIĞINDAN KURTARACAĞIZ”

“İktidarımızda, okuyan yavrularımıza bir öğün ücretsiz yemek vereceğiz, öğrencilerimizi sabahın karanlığında yollara döken sabit yaz saati uygulamasını derhâl kaldıracağız, ülkemizi ve çocuklarımızı AKP'nin bu bozuk düzeninden, yoksulluğundan ve karanlığından çekip çıkaracağız.”

Arif Arslan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER