CHP Milletvekili Adayı Akıncı’dan açıklama “Ak Parti son kozlarını kullanmaktadır”

CHP Milletvekili Adayı Akıncı’dan açıklama  “Ak Parti son kozlarını kullanmaktadır”

CHP Milletvekili Adayı Akıncı’dan açıklama

“Ak Parti son kozlarını kullanmaktadır”

CHP Trabzon Milletvekili Adayı İlker Akıncı, Millet İttifakı’nın toplumun farklı kesimlerini bir araya getiren bir yapı olup siyasi dilin kutuplaştırıcı dil olmaktan çıkartacaklarını ve kuşatıcı bir siyaset izleyeceklerinin sözünü verdi. Akıncı, Trabzon’da yapılan yatırımların ise doğru ve istihdama yönelik olmadığı yönünde eleştirileri sıraladı.
Ak Parti’nin kullandığı siyaset dilinin kutuplaştırıcı olduğunu vurgulayan Akıncı, 14 Mayıs’ta iktidar olunca buna son vereceklerini açıkladı. Akıncı, “Bugün siyasetin kullandığı dil tamamen kutuplaştırıcı, ayrıştırıcıdır. İktidar kaos yaratarak bundan beslenmektedir. Korkutarak insanları manipüle eden iktidar duygu sömürüsü yapmaktadır. Biz bu dili tasvip etmiyoruz. İktidar sonunun geldiğini anlamıştır. Son kozlarını kullanmaktadır.” diye konuştu.
YAPILAN YATIRIMLAR NE KADAR DOĞRU?
İnsanların huzura, refaha ve sosyal yaşamlarını kolaylaştırıcı politikalara ihtiyaç duyduğunu kaydeden Akıncı, “Ülkemizde betona yapılan yatırım maalesef sosyal alana yapılmamıştır. Elbette yatırımlara ihtiyacımız var. Ama hayatımızı kolaylaştıran, ortak aklın ürünü yatırımlara. Kaynaklarımız bu anlamda doğru kullanılmalıdır. Uzağa gitmeye gerek yok. Trabzon’a baktığımızda yapılan yatırımların ne kadarı doğru ve istihdama yöneliktir? Trabzon’un en çok göç veren şehir olması dilimizde pelesenk oldu artık. İstihdama yönelik yatırımların olmayışı genç nüfusumuzun özellikle beyin göçüne neden olmaktadır.
KAMU KAYNAKLARI İSRAF EDİLDİ
Peki şehirleşmeyi ne kadar doğru yapabilmişiz? Trabzon’un simge mekanlarından Ganita-Faroz’un açılışı yapıldı. Emeği geçenlere teşekkür ederiz. Ganita-Faroz’u özel kılan nokta ise ortak aklın devreye girip biraz da olsa eski görünüme kavuşmasıdır. Meydana çıktığımızda ise Maraş Caddesi yayalaştırılarak trafiğe kapalı caddelerimizi çoğalttık. Bunu önemsiyoruz. Ancak bir yatırımı gerçekleştirirken kaynaklarımızı da israf etmeden yapmalıyız. Maraş Caddesi’nde zemin boncuk boncuk sökülmüş ve yeniden yapımına karar verilmiştir. Defalarca tadilat yapılan caddede daha bir yıl olmadan yeni bir düzenlemeye gitmek kamu kaynaklarının israfıdır.
ORTAK AKIL DEVRE DIŞI KALDI
Aynı şekilde şehrimizin ihtiyaç duyduğu terminal projesi. Uzmanların uyarısına, DSİ’nin raporuna rağmen ortak aklın devre dışı kaldığı terminal projesi dere yatağında inşa edildi. Yine buranın yeterince araştırılmadan yapılan ilk ihalesi hak etmeyen firmaya verilerek inşası durdurulmuş yüksek bir maliyetle yeniden ihale edilmiştir.
HARCANAN PARAYLA BİRKAÇ TERMİNAL BİNASI YAPILIRDI
Tahkimatsız Gülcemal projesi ise şehrin garabeti olarak durmaktadır. Dolguya harcanan parayla Trabzon’a birkaç tane terminal binası yapılırdı. Hem bu şehrin sahiline hem de kaynaklarımıza yazık edilmiştir.
ŞEHRE GELEN TURİSTİN İLK GÖRDÜĞÜ KEŞMEKEŞLİK
Trabzon’da yıllar sonra kruvaziyer turizmi yeniden başladı. Şehrimize gelen yabancı turistin limandaki o keşmekeşliği görmesi ne acı. Düşünün Trabzon’a gelen turist ilk olarak limandaki kömürleri ve keşmekeşliği görüyor. Ünye’dekine benzer rıhtım bu şehrin ihtiyacıdır.
KAYBEDECEK VAKİT YOK
Şehrin dinamiklerini dikkate almazsanız yapacağınız yatırımın fayda sağlamayacağı gibi kaynakları da boşa harcamış olursunuz. Şimdi elimizde 20 dönümlük eski terminal alanı kaldı. Buraya doğru projelerin kazandırılması için iktidar olalım ya da olmayalım mücadele edeceğimizi söyleyebilirim. Artık bu tarihi şehrin kaybedecek vakti yok.” açıklamalarında bulundu.

Arif Arslan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER