ZABITA EKİPLERİ DİLENCİLERİN PEŞİNDE

ZABITA EKİPLERİ DİLENCİLERİN PEŞİNDE

ZABITA EKİPLERİ DİLENCİLERİN PEŞİNDE

Trabzon Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri, dilencilere yönelik operasyonlarını artırdı. Yapılan çalışmalarda yakalanan 20 dilenci için işlem başlatıldı. 

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi'ne bağlı ekipler, şehir genelindeki faaliyetlerini etkin bir şekilde sürdürüyor. Ekipler, Ortahisar ilçesinin mahallelerinde vatandaşlara ve turistlere rahatsızlık veren dilencilere yönelik geniş kapsamlı uygulama gerçekleştirdi. Uygulamalar kapsamında 20 şahıs hakkında işlem yapıldı. Şahıslar daha sonra Trabzon Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Çocuk Şube Müdürlüğü’ne sevk edildi.

7 GÜN 24 SAAT BİZLERE ULAŞABİLİRSİNİZ
Trabzon Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, "Duyguları istismar ederek haksız kazanç sağlamaya çalışan dilenciler, özellikle vatandaşlarımızın ve turistlerin yoğun olduğu, havaalanı, sahil kesimi, meydanlar ve hastane önleri gibi yerleri seçiyorlar. Ekiplerimiz, vatandaşlarımızın huzuru ve turistlerin tatillerini rahatça yapabilmeleri için bu şahısların üzerine kararlılıkla gidiyor. Vatandaşlarımızın şahıslara para vermemesini rica ediyoruz. Sizlerin duyarlılığı ile bizim çalışmalarımız daha etkili olacaktır. Şikayetlerinizi Trabzon İletişim ve Koordinasyon Merkezi (TİKOM) Alo 153 çözüm merkezi hattından 7 gün 24 saat bizlere iletebilirsiniz” ifadelerine yer verildi.

Arif Arslan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER