Yeni Yapılandırma Kanunu Çevrimiçi Seminerle İş Dünyasına Anlatılacak

Yeni Yapılandırma Kanunu Çevrimiçi Seminerle İş Dünyasına Anlatılacak

Trabzon iş dünyasına yönelik düzenlenecek olan 7256 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması Kanunu semineri, çevrimiçi olarak 3 Aralık Perşembe günü saat 15.00'de düzenlenecek.

Trabzon Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Günçavdı, Trabzon ticaret ve Sanayi Odası'nı (TTSO) ziyaret ederek Başkan M. Suat Hacısalihoğlu ve yönetim kurulu üyeleriyle görüştü. Günçavdı, 7256 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması Kanunu kapsamında borçların yapılandırılması için 31 Aralık tarihine kadar süre olduğunu vurgulayarak, "Vergi, SGK prim borcu, Motorlu Taşıtlar Vergisi, Trafik Para Cezası, İdari Para Cezası, Öğrenim Kredisi, Ecrimisil gibi borçlarda yeniden yapılandırma fırsatı tanınmıştır. Bu kalemlerde borçları olanlara yapılandırmaya başvurmalarını öneriyoruz. Böylece hem vatandaşlarımız hem ülkemiz kazanmış olacak" dedi.

ÇEVRİMİÇİ SEMİNER 3 ARALIK'TA DÜZENLENECEK

TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu da yeni kanunun borcu olanlara büyük bir fırsat tanıdığını belirterek, "Yeni kanunun detaylarını Vergi Dairesi uzmanlarımız pandemi tedbirleri nedeniyle çevrimiçi olarak düzenlenecek seminerimizde iş dünyamıza anlatacak. Çevrimiçi seminerimiz 3 Aralık saat 15.00'te düzenlenecek. Üyelerimiz merak ettikleri soruları da uzmanlara sorma şansını bulacak" diye konuştu.

Başkan Hacısalihoğlu, ziyaretin anısına Trabzon Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Günçavdı'ya bir plaket takdim etti.

KAYNAK:https://www.ttso.org.tr/

Kürşat Emiroğlu

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner317

banner11