Vali Ustaoğlu’nun Karayolu Güvenliği Ve Trafik Haftası İle İlgili Mesajı

Vali Ustaoğlu’nun Karayolu Güvenliği Ve Trafik Haftası İle İlgili Mesajı

Günümüzde artan nüfus ve taşıt sayısı nedeniyle çağımızın en önemli konularından biri de trafik güvenliği olmuştur. Kural ihlalleri, dikkatsizlik ve tedbirsizlik sebebiyle meydana gelen kazalarda binlerce kişi hayatını kaybetmekte veya yaralanmaktadır.

 

         Bu bakımdan tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de, trafik bilinci oluşturmak, yaşanan olumsuzluklara ve çözüm yollarına toplumun dikkatini çekmek, meydana gelen can ve mal kayıplarının önüne geçmek ve trafik konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla her yıl mayıs ayının ilk haftası "Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası” olarak kutlanmaktadır.

 

         Trafik kazalarının, kurallara uyulduğu takdirde önlenebilir olduğunu ve doğru ilkyardım uygulamaları ile hayat kurtarıldığını unutmamalıyız. Bu konularda sorumlu bireyler olarak hepimize önemli görevler düşmektedir. Hepinizin hayatı bir anlık dikkatsizlik veya kural ihlali sonucu yitirilemeyecek kadar değerlidir. Bu nedenle, bir arada yaşama kültürü gereğince hem kendimize, hem de diğer kişilere karşı sosyal bir sorumluluğumuz olduğunu bilmek zorundayız.

 

         Bu vesileyle tüm vatandaşlarımızı trafikte daha duyarlı davranmaya, saygı ve hoşgörü çerçevesinde belirlenmiş kurallara azami ölçüde riayet etmeye davet ediyor, kazasız günler temennisiyle başta trafik görevlilerimiz ve ilkyardım çalışanlarımız olmak üzere tüm Trabzonlu hemşehrilerimin "Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası” nı kutluyorum.

 

 

Berat Kalaycı

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner317

banner11