VALİ USTAOĞLU, TRABZON’UN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTARILIŞININ 103. YIL DÖNÜMÜ DOLAYISIYLA MESAJ YAYIMLADI

VALİ USTAOĞLU, TRABZON’UN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTARILIŞININ 103. YIL DÖNÜMÜ DOLAYISIYLA MESAJ YAYIMLADI

"Değerli Trabzonlular,
 

Asırlar boyunca sinesinden pek çok medeniyet çıkaran, Sultan Mehmet Han’ın fethi, Yavuz Sultan Selim’in yönetimi, Kanuni Sultan Süleyman’ın doğumuyla şereflenen Trabzon’umuzun, işgalci devletlerin elinden kurtarılışının 103. yıl dönümünü idrak ediyoruz. 


Yiğitlikleri ve cesaretleri ile bilinen Trabzonluların, kurtuluş savaşımız sırasında ortaya koyduğu kahramanlıklar, milli mücadelemize büyük güç katmıştır. Her türlü yoksunluğa rağmen canını dişine takarak düşman kuvvetlerine direnen Trabzon halkı, Anadolu’nun tamamına yayılan bağımsızlık ateşini adeta harlamış, vatan sevgisini ve özgürlük tutkusunu bir kez daha kanıtlamıştır. 


Ay yıldızlı bayrağımıza vurgun bu şehrin her bir ferdi, özgürlüğü uğruna verilen büyük mücadelenin, ödenen bedellerin ve çekilen acıların her daim bilincinde hareket etmiştir. Evlatlarını da aynı bilinçle yarınlara hazırlayan Trabzonlular, bu coğrafyanın, devletimizin bekası için bir sigorta olduğunu, gerek milli mücadelede, gerek teröre geçit ve barınma fırsatı vermeyerek gerekse 15 Temmuz hain darbe girişiminde açıkça ortaya koymuştur.  

   
Bu duygularla, bugün gururla ve coşkuyla düşman işgalinden kurtarılışını kutladığımız Trabzon’u bizlere emanet eden İstiklal Harbi’nin tüm kahramanlarını, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyorum. Mekânları cennet, ruhları şad olsun."

Berat Kalaycı

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner11