Vali Aziz Yıldırım ve Eşi Güllühan Yıldırım’dan, Şehit Aileleri ve Gaziler Onuruna iftar Yemeği

Vali Aziz Yıldırım ve Eşi Güllühan Yıldırım’dan, Şehit Aileleri ve Gaziler Onuruna iftar Yemeği

Aziz Yıldırım ve eşi Güllühan Yıldırım, Valiliğimiz himayelerinde düzenlenen iftar programında şehit aileleri ve gazilerimizle bir araya geldi. 


İftar programına; Vali Aziz Yıldırım ve eşi Güllühan Yıldırım’ın yanı sıra CHP Trabzon Milletvekili Sibel Suiçmez, Ak Parti İl Başkanı Dr. Sezgin Mumcu, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Atilla Ataman, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Mustafa Erdem, Sahil Güvenlik Doğu Karadeniz Grup Komutanı SG Binbaşı Aytaç Bayırlı,Trabzon Deniz Komutanı Dz. Alb. İbrahim Hakkı Er,İl Emniyet Müdürü Murat Esertürk, askeri erkan, il müdürleri, Şehit ve Gazi Dernekleri, Siyasi Parti Temsilcileri, STK’ler, şehit aileleri ve gaziler katıldı.

Programda konuşan Vali Yıldırım, “Çok kıymetli şehit ailelerimiz, çok kıymetli gazilerimiz ve onların kıymetli aileleri. Sizleri saygıyla ve muhabbetle selamlıyorum. 18 Mart Çanakkale Zaferi münasebetiyle sizlerle bu iftar programında buluşmaktan duyduğum memnuniyeti özellikle ifade etmek istiyorum.


18 Mart Çanakkale Zaferi, tarihte eşine az rastlanır kahramanlık destanlarından olan ve Kurtuluş Savaşı’ndan Cumhuriyet’in kuruluşuna giden çetin yolda milletimizin verdiği varoluş mücadelesinin tarihimize vurulmuş bir mührüdür. Bu zafer, Anadolu halkının yaşadığı en büyük zaferlerden biri olduğu kadar aynı zamanda yaşadığı en büyük fedakârlıklarından biridir. Çanakkale, kararlığımızı ve irademizi tüm dünyaya ispatladığımız topyekûn bir seferberliktir.


Üzerinde yaşadığımız coğrafyanın bu necip millet için bir vatan haline dönüşmesi, kahraman şehitlerimizin ve değerli gazilerimizin canları pahasına verdikleri ulvi ve amansız mücadele ile gerçekleşmiştir. Aziz milletimiz, tarihi boyunca vatanı uğrunda şehit ve gazi olmayı her zaman büyük bir onur ve gurur kaynağı, bir şeref saymıştır. Ve yine çok iyi biliyoruz ki; cennet vatanımız bizlere şehitlerimizin ve gazilerimizin emanetidir. 


Biz, bu varlığın değerine, asaletine ve karakterinin sağlamlığına inanmış bir milletin evlatlarıyız. Hür, bağımsız ve başı dik olarak yaşayan bu millet,  yazdığı kahramanlıklarla tarihe damgasını vuran şehitlerimizi ve gazilerimizi her zaman minnetle ve şükranla anacaktır.


Düşmanı dize getiren fedakârlık, sabır, azim ve zafere olan inanç; bizi bugünlere taşımış, yarınlara da taşıyacaktır. Geçmişi olmayanın geleceğinin de olmayacağının bilinci ile 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 109. yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, kanlarıyla ve canlarıyla bu toprakları bizlere vatan yapan aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle, gazilerimizi de saygı ve şükranla anıyorum. Ruhları şad mekanları cennet olsun.” dedi. Yıldırım iftar yemeğini ikram eden işadamı Hüseyin Başaran’a da teşekkürlerini iletti.


Sözlerini Mehmet Akif Ersoy’un Çanakkale Şehitlerine şiirinin ‘Ey şehidoğlu şehid, isteme benden makber, Sana âğûşunu açmış duruyor Peygamber’ dizeleriyle tamamlayan Vali Yıldırım, daha sonra eşi Güllühan Yıldırım ile şehit yakınları ve gaziler ile sohbet etti.

Arif Arslan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER