Vali Aziz Yıldırım, Trabzon Valiliği Hatıra Ormanı’nın Açılış Programına Katıldı

Vali Aziz Yıldırım, Trabzon Valiliği Hatıra Ormanı’nın Açılış Programına Katıldı

Vakfıkebir ilçemizin Kemaliye Mahallesi Sahil mevkiinde düzenlenen programda belirlenen arazi üzerine fidan dikimi gerçekleştirildi.

Programda bir konuşma yapan Vali Aziz Yıldırım, “Hepimiz yeşil ve temiz bir çevrede yaşamak istiyoruz. Onun içinde bunun kıymetini bilmek lazım. Karadeniz özellikle doğu Karadeniz bu anlamda çok şanslı, sizler d çok şanslı çocuklarsınız. Yemyeşil bir doğamız var ama bu korumak, bunu geliştirmek, bunu yaygınlaştırmak lazım. Ağacın, ağaç dikmenin, yeşilin ne kadar kıymetli olduğunun farkına varmak, bu bilinci edinmek lazım. Çocuklarımız da bunları küçükten edinmesi gerekir, her zaman çocuk olarak kalmayacaklardır. Büyüdüklerinde Türkiye’nin dört bir tarafında görev yapacaklar. Geleceğin Türkiye’sini bu bilinçle inşa edecekler. Gittikleri yerlerde; ağacın ne kadar kıymetli olduğunu, ağaç dikmenin ne kadar önemli bir şey olduğunu, ne kadar doğaya, coğrafyaya, toprağa, havaya, insana, hayvanlara faydalı olduğunu bir kez daha anlayacaklardır ve oralarda bunları yaygınlaştıracaklardır” dedi.

Etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür eden Vali Yıldırım, “Ben bu etkinliği düzenleyen Orman Bölge Müdürlüğüme, İşletme Müdürlüğümüze, görevli arkadaşlarımıza kaymakamımıza, değerli gençlerimize, herkese çok teşekkür ediyorum. Hayırlara vesile olsun, örnek bir bahçe olsun” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Valiliğimiz, Orman Bölge Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Kaymakamlık tarafından oluşturulan 100.yıl hatıra ormanına 4261 adet 29 tür fidan dikimi gerçekleştirildi.

Programa Vakfıkebir Kaymakamı Hacı Arslan Uzan, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Mustafa Erdem, İl Emniyet Müdürü Murat Esertürk, Sahil Güvenlik Doğu Karadeniz Grup Komutanı SG Binbaşı Aytaç Bayırlı, Orman Bölge Müdürü Emin Yılmaz, öğrenciler ve diğer ilgiler katıldı.

Arif Arslan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER