Vali Aziz Yıldırım, İstiklal Marşı'nın Kabulü'nün 103. Yıl Dönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü Etkinliklerine Katıldı

Vali Aziz Yıldırım, İstiklal Marşı'nın Kabulü'nün 103. Yıl Dönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü Etkinliklerine Katıldı

Milletimizin, millî mücadele döneminde kahramanlığını, azmini ve inancını anlatan İstiklal Marşımızın, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde 12 Mart 1921 tarihinde kabulünün 103. yıl dönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla, çeşitli etkinlikler düzenlendi. 

Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi’nde İl Millî Eğitim Müdürlüğünce organize edilen programla başlayan etkinlikler kapsamında, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından tiyatro gösterisi sahnelendi. 
 
Programda konuşma yapan İl Millî Eğitim Müdürü Hasan Uygun konuşmasında, “İstiklal Marşımız; kalemiyle, kâğıdıyla, sözleriyle istiklal yazan, milletin hislerine tercüman olan şair Mehmet Akif Ersoy’un güçlü ve hisli kaleminden çıkmış Türk Milleti’nin esarete boyun eğmeyeceğini gösteren yeniden ayağa kalkışın destanıdır.

Hakkı tutup kaldırmayı ve haksızlık karşısında dimdik durmayı hayatı boyunca haykırmış münevver ve mütefekkir şairimiz, Mehmet Akif Ersoy  “Allah Bu Millete Bir Daha İstiklal Marşı Yazdırtmasın” diyerek, verilen mücadeleyi en veciz şekilde ifade etmiştir” sözlerine yer verdi. 

Program, 12 Mart konulu yarışmalarda dereceye giren öğrencilere Vali Aziz Yıldırım  tarafından ödüllerinin takdim edilmesiyle sona ererken, Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi Mehmet Akif Ersoy konulu fotoğraf ve resim sergisine ev sahipliği yaptı.

Vali Yıldırım ve protokol üyeleri sergiyi ziyaret ederek, eserleri yakından inceledi.

Arif Arslan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER