Üniversitemiz Makine Mühendisliği Bölümü’nde “Hava Aracı&Havacı” Semineri Verildi

Üniversitemiz Makine Mühendisliği Bölümü’nde “Hava Aracı&Havacı” Semineri Verildi

Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Makina Mühendisliği Bölümü tarafından organize edilen Çarşamba Seminerleri kapsamında bu hafta, Uçak Mühendisi Can EREL konuğumuz oldu. Uçak Mühendisi Can EREL’in; hava aracının, emniyetli uçuşunun yapabilmesi için gerekli yeterliliklerin dikkate alınarak havacılara önerilerde bulunduğu ve önemli bilgiler aktardığı “Hava Aracı&Havacı” başlıklı seminer öğrencilerimize, ilgili konudaki mesleki planlamalarına yönelik katkı sağlamayı amaçladı.
Mezuniyet aşamasındaki Makina Mühendisliği Bölümü öğrencilerimizin mesleki bilgi ve deneyimlerini paylaşmalarına olanak veren Çarşamba Seminerleri, onların mesleki yaşamlarına donanımlı olarak hazırlanmaları ve kıdemli meslek önderlerinin deneyimlerini onlarla paylaşmaları noktasında büyük önem arz etmekle birlikte Can EREL’in yapmış olduğu sunum, öğrencilerimiz tarafından yoğun ilgiyle karşılandı.
Can EREL’in vermiş olduğu “CAN’CA bir Analoji: Hava Aracı&Havacı” başlıklı seminerde, Havacılık sektörü penceresinden bir mühendisin; bireysel, mesleki ve iş kişiliğine yönelik bilgi ve deneyimler ile önerileri paylaşılmış olup bu etkinliğe, Mühendislik Fakültesi öğrenci ve akademisyenlerinin yanı sıra Avrasya Üniversitesi Sivil Havacılık Bölümü’nden akademisyen ve öğrenciler katılım sağladı.
Makine Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Burhan ÇUHADAROĞLU ve Uçak Mühendisi Can EREL, seminer öncesinde Rektörümüz Prof. Dr. Hamdullah ÇUVALCI’yı makamında ziyaret ederek yapılması planlanan seminer kapsamındaki sunum hakkında detaylı bilgi verdi.

Berat Kalaycı

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner317

banner11