ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANI KARAİSMAİLOĞLU: -SON DÖNEMEÇTE REHAVETE YER YOK

ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANI KARAİSMAİLOĞLU: -SON DÖNEMEÇTE REHAVETE YER YOK

ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANI KARAİSMAİLOĞLU:
-SON DÖNEMEÇTE REHAVETE YER YOK
-GÖZÜ KOLTUKTAN BAŞKA BİR ŞEY GÖRMEYENLERİN HALİNİ 14 MAYIS GECESİ GÖRDÜK
-SANDIĞIN RENGİ BELLİ OLDUKÇA YALANLARI ORTAYA ÇIKTI

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, son dönemeçte rehavete yer olmadığının altını çizerek, “Bu dengesi bozulmuş, gözü koltuktan başka bir şeyi görmeyenlerin halini 14 Mayıs gecesi gördük. Televizyon ekranlarında oynadıkları ‘kazandık’ tiyatrosunu hep birlikte takip ettik. Sandığın rengi belli oldukça yalanları ortaya çıktı. Manipülasyon yapmak istedikleri belli oldu” dedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Trabzon Güney Çevre Yolu şantiyesinde basın açıklaması yaptı; “Vatan sevgisi, vatandaşlık bilinci son derece yüksek olan Trabzon, bir kez daha Cumhurbaşkanımızın ve Cumhur İttifakı’nın yanında olduğunu gösterdi. Sandıkta açık ara farkla ‘bağımsız, bölünmez ve müreffeh Türkiye’ dedi. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde de çoğunluğu Cumhur İttifakı’na vererek bize ve ittifakımıza güvendiğini, inandığını, geleceğini burada gördüğünü teyit etti. Sırada 28 Mayıs’ta yazacağımız destan var. Trabzon rehavete kapılmayacak. Geleceğimizin teminatı için oyunu verecek. Sandığını bekleyecek” ifadelerini kullandı.
AK Parti hükümetlerinin vakit kaybetmeyi sevmediğini, milletine, ülkesine hizmet için bir dakikayı bile boşa harcamadığını belirten Karaismailoğlu, seçim sonrasında hiç hız kaybetmeden Trabzon’un geleceğinin, projelerin, işlerinin peşine düştüklerini söyledi. 

-ŞEHİR İÇİ VE TRANSİT TRAFİĞİ BİRBİRİNDEN AYIRACAĞIZ

Güney Çevre Yolu’nun temelini 1 Mayıs’ta attıklarını anımsatan Karaismailoğlu, açıklamasına şöyle devam etti:
“Doğu Karadeniz’in en büyük kenti konumundaki Trabzon’umuzun şehir içi ve transit trafiğini düzenlemek için projelendirdiğimiz Güney Çevre Yolu toplam 44 kilometre uzunluğunda, 31 metre genişliğinde, 2x3 şeritli, bölünmüş yol standardında yapacağız. Güney Çevre Yolu, Trabzon şehir merkezini güneyden çevreleyecek şekilde, Çarşıbaşı-Akçaabat Devlet Yolu ayrımı ile Arsin Devlet Yolu arasında inşa etmeye başladık. Üç kısım halinde hayata geçireceğimiz çevre yolunun ilk aşaması olan 16,5 kilometre uzunluğundaki 1. kısmında yapım çalışmalarına başlamıştık. Şu anda Güney Çevre Yolu’muzun Karadeniz Sahil Yolu’ndan ayrıldığı proje başında T-1 tüneli portaline ulaşabilmek için kazı ve destek çalışmalarını sürdürüyoruz. Bu ilk kısım Akçakale’den ayrılıp, mevcut sahil yolunun güneyinden, Kavaklı ve Düzköy’ün kuzeyinden geçerek Sera Gölü Kavşağı’nda son bulacak. Sera Gölü Kavşağı’ndan Karadeniz Sahil Yolu’nun Yıldızlı Yonca Kavşağı’na ve Kanuni Bulvarı’na bağlanacak. Birinci kısımda toplam uzunluğu 14,5 kilometre olan 7 çift tüp tünel ve 968 metre uzunluğunda 7 viyadük bulunuyor. Çevre yolunun 16,5 ile 22,5 kilometreleri arasında kalan 6 kilometrelik tünel, 2. kısmındaysa; toplam 4 bin 550 metre uzunluğunda 2 çift tüplü tünel ile 380 metrelik 2 viyadük; 22,5 ile 44 kilometreleri arasında kalan 21,5 kilometrelik 3. kısmındaysa toplam 16 bin 840 metre uzunluğunda 6 çift tüplü tünel ve 750 metrelik 5 viyadük yer alacak. 44 kilometreden oluşan Güney Çevre Yolu’nun 36 kilometresi 15 tünelle, 2 kilometresi ise 14 viyadükle geçilecek. Proje sayesinde; Karadeniz Sahil Yolu’nun Akçaabat-Arsin arasında kalan kesiminde şehir içi ve transit trafiği birbirinden ayıracağız.”
Ulusal ve uluslararası trafiğin çevre yolu üzerinden hızlı ve kesintisiz ulaşımını tesis edeceklerini anlatan Karaismailoğlu, sahil kesimindeki yoğunluğun azaltılmasıyla da kentte her yöne maksimum trafik erişilebilirliği sağlayacaklarını dile getirdi. Araçların egzoz emisyonunu da azaltarak şehir geçişindeki hava kirliliğinin önüne geçeceklerini kaydeden Karaismailoğlu, Trabzon’un sanayi, ticaret ve turizm faaliyetlerini artıracak proje ile bölgenin kalkınmasına da katkı sunacaklarını belirtti.

BU SON DÖNEMEÇTE REHAVETE YER YOK

Bakan Karaismailoğlu, 21 yıldır milletle bir olduklarının altını çizerek, şu değerlendirmelerde bulundu:
“Vatanımızı en iyi hizmetlerle donatmak için canla başla çalışıyoruz ama görüyoruz ki; millete giden hizmetten rahatsız olanlar var. Ülkemize çağ atlatan, istihdamı, ticareti, turizmi canlandıran her projemize saldıranlar var, yüreğinde koltuk sevdasından başka bir şey taşımayanlar karşımızda millet bu oyunu bozdu. Trabzonlular; 14 Mayıs’ta ciddi bir katılımla sandığa gitti ve vatanseverlik nedir tüm dünyaya gösterdi. Mukaddes emaneti yeniden Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve Cumhur İttifakı’na verme yönünde irade gösterdi. Trabzonlular; ‘durmak yok; istikrara, gelişmeye, kalkınmaya devam’ dedi. ‘Yola, doğru adamla devam’ dedi. Bu bizim için ayrı bir gurur kaynağı oldu. Unutmamalıyız ki seçimler bitmedi. Bu son dönemeçte rehavete yer yok. 14 Mayıs’ta ‘durmak yok’ dedik. 28 Mayıs’ta da Cumhurbaşkanımız için gür bir sesle yola devam diyeceğiz. Trabzon’dan Cumhurbaşkanımıza rekor destek vereceğiz. Dosta, düşmana Türkiye emin ellerde diyeceğiz. Çünkü bu çok kritik bir seçimdir.”

DEPREMZEDELERDEN HESAP SORMAYA KALKTILAR

Terör örgütleriyle kol kola girenlere, depremzedelere hakaretler yağdıranlara en büyük dersi vereceklerine vurgu yapan Karaismailoğlu, millet ve Türkiye’den başka sevdaları olmadığını söyledi. Milletle 21 yıldır tek yürek olduklarını ifade eden Karaismailoğlu, “Milletimizin de her zaman bunu gördüğünü bir kez daha sağır sultana bile duyurmanın zamanıdır. Milletin acısı acımızdır, sevinci sevincimizdir. Çünkü bizim için halka hizmet, Hakk’a hizmettir. Karşımızdakiler bunun ne demek olduğunu bile bilmez, umursamaz. İşte seçimden sonra deprem bölgesi için söylediklerini gördük. Bocalıyorlar, dengeleri bozuldu. Milletin sesini duymuyorlar ama seçimde istediklerini alamayınca da ilk çatacakları yer millet oldu. Hesap sormaya kalktılar. Depremzedelerden hesap sormaya kalktılar. Bu arlanmaz vicdansızlar, deprem bölgesine gönderdikleri yardımları kesmekten, otellerdeki depremzedeleri kapı dışarı etmeye kadar her türlü vicdansızlığı sergilediler. Bu pervasızlıklardan, hangi partiye oy verirse versin 85 milyonun tamamı üzüntü duyuyor” diye konuştu.

DEPREMZEDE KARDEŞLERİMİZİ SAHİPSİZ BIRAKMAYACAĞIZ

Kimsenin endişelenmemesini, bu kötülük furyası karşısında hiçbir vatandaşın umutsuzluğa kapılmamasını isteyen Karaismailoğlu, milletin ve insanlığın ortak vicdanını yere düşürmemenin asli görevleri olduğunu söyledi. Bakan Karaismailoğlu, “Devlet-millet dayanışmasıyla inşallah yaralarımızı hep birlikte saracağız. Depremzede kardeşlerimizi sahipsiz bırakmayacak, yanlarında olmayı sürdüreceğiz. Onların milletle bir olması mümkün değil bunların anlaması mümkün değil, derdine derman olması mümkün değil. Neyse ki; halkımız suyu getirenle testiyi kıranları çok iyi biliyor, iki zihniyet arasındaki farkı çok iyi görüyor. Bizim milletimize sevdamız da bitmez, hizmetimiz de bitmez” dedi.
Bundan sonra Trabzon ve tüm Türkiye için yeniden güzel bir dönemin başlayacağının altını çizen Karaismailoğlu, halkın teveccühüyle AK Parti’nin 4 vekille Gazi Meclis’te Trabzon’u temsil edeceğini aktardı. Karadeniz’in lokomotif şehri Trabzon’u hep birlikte Karadeniz’in parlayan yıldızı yapacaklarını belirten Karaismailoğlu, eserleri, hizmetleri bir bir milletin hizmetine sunacaklarını dile getirdi. 
Hem Trabzon hem de Türkiye için çok büyük planlamaları olduğunu anlatan Karaismailoğlu, yıllar içerisinde durmadan çalıştıklarını, proje ürettiklerini ve bu projeleri hayata geçirdiklerini söyledi. 

BAZI VİZYONSUZLAR BURADA TEMEL ATMA TİYATROLARI SERGİLEDİ

Karaismailoğlu, Türkiye’nin dört bir yanında hizmet fırtınası estirdiklerini, hem Trabzon’da hem de yurdun dört bir yanında hizmet ve projelerle dolu yoğun bir mesai harcadıklarını vurguladı ve yaptıkları çalışmalar hakkında şu bilgileri verdi:
“23 Nisan’da Ortahisar Belediyesi Boztepe Seyir Terası ve Yürüyüş Yolu’nu hizmete açtık. 24 Nisan’da, Kanuni Bulvarı Çatak Kavşağı-Yenicuma Kavşağı arasını açtık. Böylelikle; 28 kilometrelik Kanuni Bulvarı’nın 18 kilometresini tamamladık. Yakın zamanda da sahil boyu bağlantısını tamamlayacağız. Araklı-Bayburt Yolu’nun yapım çalışmalarını başlattık. 26 Nisan’da Ankara-Sivas Hızlı Tren Hattı’mızın açılışını ve Ankara’dan Sivas’a ilk seyahati gerçekleştirdik. 27 Nisan’da TCDD tesislerimizde üretilen ilk yerli ve milli elektrikli trenimizi hizmete aldık. 28 Nisan’da Adana’ya gittik. Seyhan Nehri’nin üzerine 1700 metre uzunluğunda Adana 15 Temmuz Şehitler Köprüsü inşa ederek hizmete açtık. 29 Nisan’da Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kadın İstihdam ve Yaşam Merkezi’ni açtık. Ordu’da Ünye-Akkuş-Niksar Yolu’nun temelini attık. Konya’da, Konyaray projesi yapım çalışmalarını başlattık. 1 Mayıs’ta 43 kilometrelik Trabzon Güney Çevre Yolu’muzun temelini atmıştık. Bazı vizyonsuzlar burada gelip temel atma tiyatroları sergilediler. Gelsinler iş nasıl yapılıyor görsünler. 14 Mayıs’taki rövanşımızın devamı 28 Mayıs’ta. Ya proje tamamlanıp kısa zamanda bitecek ya da İstanbul’da yaptıkları gibi kaderine terk edilmiş kalacak. Buna Trabzonlular ve Akçaabatlılar asla müsaade etmeyecekler. Biz öyle sözleri duvarlara yazmayız. Biz sözlerimizi eserlerimizle 21 yıldır dünyanın kalbine yazıyoruz, Türkiye’ye mühür vuruyoruz. 2 Mayıs’ta Ganita-Faroz sahil düzenlemesini hizmete sunduk.”

TRABZON’U REFAH MERKEZİNE ÇEVİRECEĞİZ

3 Mayıs’ta Zigana Tüneli’ni açtıklarını belirten Karaismailoğlu, Avrupa’nın birincisi Zigana Tüneli’ni Trabzon’u Gümüşhane üzerinden Bayburt ve Erzurum’a bağlayan ve yüksek yoğunlukta trafik yükü taşıyan güzergahta, 14,5 kilometre uzunluğunda çift tüplü tünel olarak inşa ettiklerini ve hizmete sunduklarını söyledi. Seyahat süresini 1 saat kısaltan Zigana Tüneli ile muhteşem bir eseri bölgeye ve dünyaya kazandırdıklarını aktaran Bakan Karaismailoğlu, 11 Mayıs’ta Trabzon’a bir müjde verdiklerini, Boztepe Kentsel Tasarım Projesi’ni hemşehrileriyle paylaştıklarını belirtti.
Karaismailoğlu, Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin eliyle hayata geçecek Boztepe Millet Bahçesi’nin Trabzon’a çok yakışacağını vurgulayarak, şöyle devam etti:
“Bu saydıklarım sadece son birkaç hafta içinde milletimize, Trabzon’umuza kazandırdığımız eserlerden bazıları. Madem ki Trabzonlular ‘yola doğru adam ile devam diyor’ biz de elbette durmayacağız. Bu heyecanla Trabzon Hafif Raylı Sistem Hattı’na başlayacağız. Yılda 15 milyon yolcuya hizmet verecek, 70 bin metrekarelik terminali, 3 bin 200 metre uzunluğunda pistiyle yeni Trabzon Havalimanı’na başlıyoruz. Samsun-Trabzon-Sarp Hızlı Tren projemizi de hayata geçireceğiz. Trabzon Şehir Hastanesi’ni Şubat 2025’te bitirerek hizmete sunacağız. Bu yüzyıl Türkiye Yüzyılı olacak hizmet ve eser siyaseti anlayışımızla hiç kimse ama hiç kimse yarışamaz. Cumhurbaşkanımız liderliğindeki AK Parti ve Cumhur İttifakı Belediyelerinin de AK Parti hükümetlerinin de 21 yıl içinde Türkiye’ye kazandırdıkları ortada. Bugün 2002 Türkiye’si ile kıyaslanmayacak bir konuma geldik. Yılların ihmaline son verirken diğer yandan ülkemizi geleceğe taşıyan, çağ atlatan nice projelere imza attık. Yüzyılda yapılabilecek işleri 21 yıla sığdırdık. Şimdi, Trabzon’u çok daha ilerilere taşıyacağız. Trabzon’u hep birlikte refah merkezine çevireceğiz. Trabzon’u bir marka kent, cazibe merkezi yapacağız. Bizler de her zamanki azmimizi, enerjimizi, vatan sevdamızı, millet aşkımızı en doğru biçimde sürdürecek, Trabzon’umuza ve Türkiye’mize en büyük eserleri, hizmetleri kazandırmaya devam edeceğiz.”

İKİNCİ TURDA SESİMİZ DAHA DA GÜR ÇIKACAK

Bakan Karaismailoğlu, seçim akşamında yaşananları da şöyle değerlendirdi:
“Bu dengesi bozulmuş, gözü koltuktan başka bir şeyi görmeyenlerin halini 14 Mayıs gecesi gördük. Televizyon ekranlarında oynadıkları ‘kazandık’ tiyatrosunu hep birlikte takip ettik. Sandığın rengi belli oldukça yalanları ortaya çıktı. Manipülasyon yapmak istedikleri belli oldu. Buna rağmen, yanlış yönlendirdikleri seçmenlerinden de kamuoyundan da özür dilemediler. Bunlar kendi oyunlarının içine batmışken 14 Mayıs’ta milletimiz biz kez daha, ‘dualarımız, rüyalarımız, umutlarımız Recep Tayyip Erdoğan’la’ dedi. İkinci turda sesimiz daha da gür çıkacak. 28 Mayıs’ta Cumhurbaşkanımıza verilen destek daha da çok artacak. Trabzon, bağımsız, bölünmez ve müreffeh Türkiye için; Türkiye Yüzyılı için bir kez daha gür bir sesle liderimiz Recep Tayyip Erdoğan diyecek. Kazandıklarımızı koruyacak ve inşallah daha da yükselteceğiz. Ülkemizi terör örgütlerinin oyuncağı haline getirmeye çalışanların yüzüne sandık sonuçlarını çarpacağız. ‘Biz biriz, bizi bölemezsiniz, terör örgütlerini içimize sokamazsınız, bizi Batı’ya oyuncak edemezsiniz’ diyeceğiz. Çünkü biz Trabzon’uz, çünkü biz Türkiye’yiz diyeceğiz. Enerjimiz, heyecanımız ve inancımız tam” değerlendirmesinde bulundu.
Milletin umudu, güveni olmaya doğru ve emin adımlarla devam edeceklerinin altını çizen Karaismailoğlu, milletin başladığı işi 28 Mayıs’ta sandıkta bitireceğini vurguladı. Bakan Karaismailoğlu, “Türkiye üzerinde oyunlar oynamak isteyen terör örgütleri de küresel emperyalistler de sandığa gömülecek. 28 Mayıs’ta; ‘durmak yok, yola devam’ diyoruz. ‘Büyük Türkiye zaferi için herkes sandığa’ diyoruz.” İfadelerini kullandı.

Arif Arslan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER