ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANI KARAİSMAİLOĞLU, 1 MAYIS İŞÇİ BAYRAMINDA İŞÇİLERLE BULUŞTU:

ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANI KARAİSMAİLOĞLU, 1 MAYIS İŞÇİ BAYRAMINDA İŞÇİLERLE BULUŞTU:

ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANI KARAİSMAİLOĞLU, 1 MAYIS İŞÇİ BAYRAMINDA İŞÇİLERLE BULUŞTU:

İŞÇİNİN ALIN TERİ KUTSALDIR

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı AK Parti Trabzon milletvekili adayı Adil Karaismailoğlu, Türkiye’nin ihracat rakamlarının rekorlar kırmasında, dünyanın en hızlı büyüyen ülkeler içinde olmasında işçinin alın teri olduğuna vurgu yaparak, “Alın teri bizim için kutsaldır” dedi.


Ulaştırma ve Altyapı Bakanı AK Parti Trabzon milletvekili adayı Adil Karaismailoğlu, sendika temsilcileri ve üyeleriyle bir araya geldi. Önce Öz Sağlık-İş Sendikası Trabzon Şubesini ziyaret eden Karaismailoğlu, daha sonra işçilerle düzenlenen yemekte buluştu.
Konuşmasına 1 Mayıs Emek ve Dayanışma gününü kutlayarak başlayan Karaismailoğlu, işçilerin emeğinin kendileri için son derece kutsal olduğunu söyledi. İşçilerin çalışma şartları olsun, ücretlerinin daha iyi olması, işçi sağlığı güvenliğine kadar her konuda birlikte olduklarını vurgulayan Karaismailoğlu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın işçi ağırlıklı olduğunu kaydetti. 

Yaklaşık 700 bin çalışanın olduğunu dile getiren Karaismailoğlu, "Cumhurbaşkanımızın liderliğinde son 21 yılda ülkemiz için yaptıklarımız ortada. Yaptıklarımız işçinin alın teriyle ürettiklerimiz sayesinde. Türkiye dünyanın en gelişmiş ekonomilerinden birisi olmaya hızla devam ediyor. İhracat rakamlarının rekorlar kırması, dünyanın en hızlı büyüyen ülkeler içinde olmasında işçinin alın teri var. Alın teri bizim için kutsaldır. Onların ne isteği varsa başımızın üzerinde hep beraber çözeceğiz” diye konuştu. 

Bakan Karaismailoğlu, sendikalara büyük iş düştüğünü vurgulayarak, işçilerin temsilcileri olarak her zaman sendikalarla oturup konuştuklarını söyledi. Bütün anlaşma ve sözleşmeleri başarılı şekilde karşılıklı anlaşarak imzaladıklarını anlatan Karaismailoğlu, son 21 yılda Türkiye’de sağlanan istikrar ile her gün önemli projelerin açılışının gerçekleştiğini kaydetti. 

14 MAYIS ÇOK ÖNEMLİ BİR EŞİK

14 Mayıs’ın çok önemli bir eşik olduğuna işaret eden Karaismailoğlu, terörle ilişkili kişilerin bakan olmasının konuşulduğunu söyledi. Bunun vatan millet meselesi olduğunu, çocukların geleceği olduğunu ifade eden Karaismailoğlu, “Yaptıklarımızın daha fazlasını yapmak için yetki istiyoruz hem de güç istiyoruz. Trabzon’un ve Türkiye’nin gelişmesi için çok önemli projelerimiz var.  Şer odaklarının birleşmiş olduğu ittifak karşısında Cumhurbaşkanımızın verdiği mücadeleyi görüyorsunuz. Niyetimiz belli. Seçimler bir fırsattır. Hem yapılan işlerin taktir edilmesi hem de birilerinden hesap sormak için fırsattır. O fırsatı iyi kullanmamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.  

Yıllarca Türkiye’yi terör belasına bulaştırdıklarını belirten Karaismailoğlu, şunları kaydetti:
“Bizi hiç yatırımlarla ilgili konuşturmadılar. Hem vaktimizi çaldılar hem de paralarımızı çaldılar. Maalesef şehitlerimiz, kayıplarımız oldu, yatırım düşünemedik. Cumhurbaşkanımızın güçlü iradesi sayesinde terör belasını başımızdan defettik. Bu güven ve huzur ortamında proje konuşuyoruz. İşçimizin emeğinin ne kadar kıymetli olduğunu konuşuyoruz. Bunun sonucunda şehirlerimiz gelişiyor, vatandaşımızın hayatı kolaylaşıyor. Ülkemizdeki istihdam artıyor."

Arif Arslan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER