ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANI AK PARTİ TRABZON MİLLETVEKİLİ ADAYI KARAİSMAİLOĞLU: -GÜMÜŞHANE-BAYBURT HAVALİMANI’NI BU YILIN SONUNDA AÇIYORUZ

ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANI AK PARTİ TRABZON MİLLETVEKİLİ ADAYI KARAİSMAİLOĞLU:  -GÜMÜŞHANE-BAYBURT HAVALİMANI’NI BU YILIN SONUNDA AÇIYORUZ

ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANI AK PARTİ TRABZON MİLLETVEKİLİ ADAYI KARAİSMAİLOĞLU:

-GÜMÜŞHANE-BAYBURT HAVALİMANI’NI BU YILIN SONUNDA AÇIYORUZ


Ulaştırma ve Altyapı Bakanı AK Parti Trabzon milletvekili adayı Adil Karaismailoğlu, Gümüşhane-Bayburt arasındaki Vauk Tüneli’ni ve Bayburt-Erzurum arasında Kop Dağı Tüneli’nin yakın zamanda bitirileceğini belirterek, Gümüşhane-Bayburt Havalimanı’nı da bu yılın sonunda açacaklarını söyledi. 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı AK Parti Trabzon milletvekili adayı Adil Karaismailoğlu, Gümüşhaneli ve Bayburtlu vatandaşlarla bir araya geldi. 21 yıldır Türkiye’yi diğer ülkeler arasında güçlü ve dik yürümesi için çalıştıklarını ve çalışmaya devam edeceklerini dile getiren Karaismailoğlu, “Bizim derdimiz memleketimizin gelişmesi, büyümesi. Bugün Avrupa’da dergi kapakları basıyorlar. Cumhurbaşkanımızı farklı göstermeye çalışıyorlar. Türkiye’yi karıştırmaya hevesli olan ittifakı destekliyorlar. Bunlar Türkiye’yi sevdikleri için mi yapıyorlar. Asla. Onlar Türkiye’nin gelişmesini, büyümesini istemiyorlar. Ortadoğu’da kullanacakları, her zaman dediklerini dinletecek ülke olmasını isterler. Ama Türkiye 21 yıldır Türkiye önüne bakıp ilerliyor. Bu süreçte neler yapmadılar? Gezi olayları, feto ayaklanması, darbe mi dersiniz. Neden yaptılar? Türkiye’nin önünü kesmek için” değerlendirmesinde bulundu.

Türkiye’nin hedeflerinin belli olduğunu vurgulayan Karaismailoğlui ekonomide yaşanan gelişmeleri anlattı. Hayalleri gerçeğe dönüştürme sorumlulukları olduğunu belirten Karaismailoğlu, milletin parasının millete harcandığını kaydetti. Zigana Tüneli’ni açtıklarını anımsatan Karaismailoğlu, eski ve yeni Türkiye arasındaki farkı gösterdiklerini vurguladı.  Zigana ve Gümüşhane Tünellerini bitirdiklerini, Gümüşhane-Bayburt arasındaki Vauk Tüneli’nin inşaatının devam ettiğini, yakın zamanda bunun biteceğine işaret eden Karaismailoğlu, “Bayburt Erzurum arasında Kop Dağı Tüneli… O da bitecek yakın zamanda. Nereden baksanız Trabzon Erzurum arası bir buçuk saate düşüyor. 45 dakikaya Gümüşhane’ye gidiyorsun. Tabi ki yetmez. Gümüşhane-Bayburt Havalimanı’nı bu yıl sonunda açıyoruz. Bunların hepsi şehirlerimizin gelişmesi, büyümesi, yaşam kalitesinin artmasıdır. Güven ve huzur ortamında bunları konuşuyoruz. Güven ve huzurun devam etmesi için destek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Arif Arslan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER