ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANI AK PARTİ TRABZON MİLLETVEKİLİ ADAYI KARAİSMAİLOĞLU: BATILI ÜLKELER TÜRKİYE’YE YÖN VERMEYE ÇALIŞIYOR, ONLARIN NİYETLERİNİ BİLİYORUZ

ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANI AK PARTİ TRABZON MİLLETVEKİLİ ADAYI KARAİSMAİLOĞLU: BATILI ÜLKELER TÜRKİYE’YE YÖN VERMEYE ÇALIŞIYOR, ONLARIN NİYETLERİNİ BİLİYORUZ

ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANI AK PARTİ TRABZON MİLLETVEKİLİ ADAYI KARAİSMAİLOĞLU:
BATILI ÜLKELER TÜRKİYE’YE YÖN VERMEYE ÇALIŞIYOR, ONLARIN NİYETLERİNİ BİLİYORUZ

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı AK Parti Trabzon milletvekili adayı Adil Karaismailoğlu, 14 Mayıs’ta Türkiye’de önemli bir seçimin yapılacağını belirterek, “Batılı ülkeler Türkiye’ye yön vermeye çalışıyor. Bizi çok sevdiklerinden mi bunu yapıyorlar? Asla. Biz onların niyetlerini biliyoruz. Onlar hiçbir zaman büyük güçlü Türkiye istemezler” dedi. 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı AK Parti Trabzon milletvekili adayı Adil Karaismailoğlu, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle istişare toplantısında bir araya geldi. Karaismailoğlu, hem yapılan işlerin taktir edilmesi hem de bazılarına ders verilmesi için seçimlerin bir fırsat olduğuna işaret ederek, siyasetin millete, memlekete hizmet etmek için bir araç olduğunu söyledi. 

21 yıldır Türkiye'de farklı bir yönetimin olduğunu dile getiren Karaismailoğlu, hayalleri gerçeğe dönüştürecek birçok iş yaptıklarını kaydetti. “Cumhurbaşkanımızın liderliğindeki güçlü kadroda yer almak bizim için bir onurdur” diyen Karaismailoğlu, istikrar, güven ve huzur ortamında projelerin konuşulduğunu anlattı.

Bakan Karaismailoğlu, “Bizi yıllarca bulaştırdıkları bu terör belasını defettikten sonra projeleri konuşabiliyoruz. Biz terörü bir daha gündemimize almamak üzere bunu defterlerimizden sildik. Maalesef yurt içerisinde başarılı olamayanlar, başka yollardan ülkemizi karıştırmak için bu işlere talip oluyorlar. Milletimiz onlara fırsat vermeyecekler. Bizim hedeflerimiz belli. Hep konuştuğumuz şehirlerimizin geleceği, ülkemizin geleceği” dedi. 

ZİGANA TÜNELİ İLE BİR HAYALİ DAHA GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRDÜK

Zigana Tüneli ile bir hayali daha gerçeğe dönüştürdüklerini aktaran Karaismailoğlu, eski ve yeni Türkiye’yi karşılaştıran projelerden biri olduğunu söyledi. Türkiye’de doğru zamanda doğru işler yapıldığını kaydeden Karaismailoğlu, ülkenin ve şehirlerin büyümesi için olmazsa olmazın güçlü altyapı olduğunu vurguladı. Bakan Karaismailoğlu, “Güçlü bir altyapı sağlandığı için artık biz üretimde neyi arttırabiliriz, teknolojide neler yapabiliriz, inovasyonda neler yapabiliriz onları konuşuyoruz. Bunları konuşmaya da devam edeceğiz. Çünkü, Türkiye'nin artık hedefleri çok büyük. Bu istikrar ve güven ortamında Türkiye, 50 yıllık planlar yapar hale geldi” diye konuştu.

YAPTIKLARIMIZ YAPACAKLARIMIZIN TEMİNATIDIR

Bakanlığın yaptığı ulaştırma yatırımları hakkında da bilgi veren Karaismailoğlu, Türkiye’nin artık bütün dünyanın merkezi haline geldiğini anlattı. Türkiye’nin doğru yolda olduğunu, doğru adımlarla yürümeye devam edeceklerini belirten Karaismailoğlu, 21 yıldır yaptıklarının yapacaklarının teminatı olduğunu söyledi. Trabzon için önemli planları olduğunu dile getiren Karaismailoğlu, özellikle pandemi sonrasında hareketlenen turizme en iyi şekilde cevap verecek Trabzon Yeni Havalimanı’nı projelendirdiklerini, önümüzdeki aylarda bunun temelini atacaklarını ifade etti. Denize dolgu 3 milyon metrekarelik yeni havalimanın dünyanın en özel havalimanlarından biri olacağına işaret eden Bakan Karaismailoğlu, “Yeni havalimanını yaptığımızda mevcut havalimanımızı da yine şehrimize kazandıracak bir alan olacak. Burası da hem sosyal hayatın hem de kentsel hayatın hareketliliğini artıracak, değer katacak. Trabzon gibi kadim şehre yatırım yapmak böyle kolay olmamalı. Bütün sivil toplum örgütleri, ticaret odaları, üniversiteler buradaki önemli projeleri tartışmamız gerekiyor. Bundan sonra böyle yapacağız. Ortak akılla daha da önem vereceğiz” değerlendirmesinde bulundu.

BİZİ SEVDİKLERİNDEN Mİ BUNU YAPIYORLAR?

14 Mayıs’ta yapılacak seçimlere değinen Karaismailoğlu, batılı ülkelerin Türkiye’ye yön vermeye çalıştığına vurgu yaptı.  Bakan Karaismailoğlu, “Biz çok sevdiklerinden mi bunu yapıyorlar? Asla. Biz onların niyetlerini biliyoruz. Onlar hiçbir zaman büyük güçlü Türkiye istemezler. Her zaman içimize nifak sokmak için, karıştırmak için yapmadıklarını bırakmadılar. O yüzden çok uyanık olmamız gerekiyor. Karşımızdaki ittifakın içinde alenen işbirliği yapanlar var” diyerek sözlerini tamamladı.

Arif Arslan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER