Türkücü Uğur Işılak, Akif’in şiirlerini yorumlayacak!

Türkücü Uğur Işılak, Akif’in şiirlerini yorumlayacak!

Ortahisar Belediyesi, İstiklâl Marşı’nın yazarı Milli Şair Mehmet Âkif Ersoy’un 100. yıl anısına bir konser etkinliği düzenleyecek. Karadeniz Teknik Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde 27/12/2021 tarihinde  saat 18.00’da başlayacak konserde ses sanatçısı Uğur Işılak, Mehmet Akif Ersoy’un şiirlerinden besteleyip yorumladığı şarkıları icra edecek.
Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, bütün vatandaşları, Mehmet Âkif Ersoy’un her biri şaheser olan şiirlerini müzikal olarak besteleyip, yorumlayan Uğur Işılak’ın ‘Bir Vatan Şairi Mehmet Akif Ersoy Gala Konseri’ne davet etti.
“AKİF’İN ŞİİRLERİ ÇAĞIN ÖTESİNE SESLENİYOR”
Âkif’in şiirlerinin bütün insanlığa güzel mesajlar verdiğini ve hiçbir zaman güncelliğini yitirmediğini dile getiren Başkan Genç, “Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un şiirleri edebi niteliklerinin yanı sıra zamanın ötesinde mesajlar veren, nasihat ve öğütler veren son derece veciz manzum eserlerdir. Âkif’in şiirlerini her okuduğumuzda gözümüze çarpan en bariz unsur, bu şiirlerin hiçbir zaman güncelleğini yitirmeyen, çağın ötesine mesajlar veren bir yapıda olmasıdır. Her okuduğumuzda medeniyet mefkuremizi bize hatırlatan, ahlâkı, erdemi, adaleti ve insan olmanın vasıflarını anlatan bu şiirler, aynı zamanda bütün insanlığa da hümanist mesajlar veriyor. Bu eserleri Türkücü Uğur Işılak’ın kendi tarzında müzikal anlamda dinlemek, bütün vatandaşlarımız için de çok keyifli bir etkinlik olacak. Bütün vatandaşlarımızı Türkücü Uğur Işılak’ın kendi tarz ve uslubuna uygun olarak bestelediği ve yorumladığı bu eserleri icra edeceği konser etkinliğine davet ediyoruz.” dedi.

Arda Gündoğdu

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER