Türk Eğitim Vakfı’nın 55. Yıldönümü’nde Trabzon Şubesi’nde Anlamlı Buluşma

Türk Eğitim Vakfı’nın 55. Yıldönümü’nde Trabzon Şubesi’nde Anlamlı Buluşma

Türk Eğitim Vakfı (TEV) Trabzon Şubesi, 4 Mayıs 1967 tarihinde merhum Vehbi Koç'un önderliğinde kurulan Vakfın 55. yıldönümü için iftar organizasyonunda bir araya geldi. Şahbazoğlu Faroz Köfte Restaurant’ta düzenlenen organizasyona TEV’den burs desteği alan 25 bursiyer de katıldı.

55 yıldır maddi olanakları sınırlı öğrencilere burs desteği veren Türkiye’nin en köklü ve öncü vakıflarından Türk Eğitim Vakfı’nın Trabzon Şubesi anlamlı bir buluşmaya ev sahipliği yaptı. 28 Nisan Perşembe akşamı Mehmet Şahbazoğlu’nun ev sahipliğinde Şahbazoğlu Faroz Köfte Restaurant’ta bir araya gelen TEV Trabzon ailesi, hem birlikte iftar yaptı hem de Vakfın 55. kuruluş yıldönümünü kutladı. Mehmet Şahbazoğlu’nun sponsorluğunda düzenlenen iftar yemeğine TEV bursiyeri 25 öğrenci de katıldı.

Türk Eğitim Vakfı Hakkında:

Türk Eğitim Vakfı (TEV), 4 Mayıs 1967 tarihinde merhum Vehbi Koç'un önderliğinde eğitime gönül vermiş 205 Türk aydını tarafından kuruldu. Başarılı ve maddi olanakları sınırlı olan öğrencilere burs desteği vererek Türkiye’ye ve insanlığa katkı sağlayacak öncü gençleri ve onların yetişecekleri eğitim sistemini destekleyen TEV, kuruluşundan günümüze yaklaşık 260 bin yurt içi ve 2 bin yurt dışı bursu sağladı. Eğitime katkılarını 31 adet eğitim tesisi yaptırarak destekleyen Türk Eğitim Vakfı ayrıca Türkiye’de üstün başarılı ve yüksek potansiyelli öğrencilere ihtiyaç duydukları eğitimi lise düzeyinde sağlamak amacıyla kurulan İnanç Lisesi’ni 2001 yılında devraldı ve okul Türk Eğitim Vakfı İnanç Türkeş Özel Lisesi (TEVİTÖL) adıyla eğitim faaliyetlerini sürdürmektedir. İzmir’de, Trabzon’da ve Ankara’da kız öğrenci yurdu açarak Türk Eğitim Vakfı Öğrenci Yurtları İktisadi İşletmesi bünyesinde faaliyet alanını genişletti.

Detaylı bilgi için:

Excel İletişim ve Algı Yönetimi

Elif Elmas, elif.elmas@excel.com.tr, 0533 20109 87

Berat Kalaycı

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner317

banner11