Türk Büro- sen genel kurulu gerçekleştirildi yeni başkan kaplan.

Türk Büro- sen genel kurulu gerçekleştirildi yeni başkan kaplan.

Türk Büro Sen genel kurulunda Başkan da Emine Köse Kablan seçilirken yönetim kurulu ise şu isimlerden oluştu İlker Demirağ,Elvan Ustaoğlu, Erol Sağlam, Murtaza Bayraktar,Engin Ülker ve  Ufuk Bak genel kurulda konuşan Başkan Kablan ise şunları söyledi;Saygı Değer Hazirun,
Hepinizi şahsım ve yönetim kurulum adına saygıyla selamlıyorum. 7.Olağan Genel Kurulumuza hoşgeldiniz, şeref verdiniz.
Teşkilatımızın kuruluşundan bugüne kadar emeği geçen tüm arkadaşlarımızı huzurlarınızda saygı ile yad ediyorum. Başta Türk Büro-Sen Trabzon Şube  yönetiminde görev yapan Aydın Teke ,Temel Emirzeoğlu'na ve vefat  edenlere rahmet, hayatta olanlara sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum. Bu günün hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.
Çalışanların esas amacı kendilerine ve ailelerine saygın bir yaşam düzeyi sağlamak ve ülkemizin refah seviyesini yükseltmektir. 1992 yılında sendikalarımızı kurmuş olup, 2001 yılında çıkan 4688 Sayılı Kanun ile resmi olarak örgütlenme hakkı elde ettik. Çoğunluğun değil haklının yanında olmaya özen gösteriyoruz. Bu nedenledir ki, çetin ve güç yollarda bazen yalnız yürüyoruz.
Bizler hiçbir zaman kişisel menfaatlerimizi ülke menfaatlerinin önüne koymadık, hiç bir zaman da koymayacağız. Bize düşen içinde bulunduğumuz zaman diliminde inandıklarımızın gereğini yapmaktır. Her devrin adamı olma yerine, her devirde adam olmayı kendimize şiar edindik.
Bu gün Türk Büro-Sen ve Türkiye Kamu-Sen çınarı öylesine büyümüştür ki, gölgesinde her Türk evladı yer bulabilmektedir. Devletimiz, Milletimiz, İnancımızla, Cumhuriyetin  Temel İlkeleri ve Değerleri ile problemi olmayan herkes bu çınarın gölgesinde kendisine yer bulabilecektir.
Sendika kisvesi adı altında alanı kirletenlere inat biz her daim temiz kalmaya, gerçek sendikacılık yapmaya devam edeceğiz. 
Toplum bilimciler; Tarihin sarkacının 40-50 yılda bir istikamet değiştireceğini söylerler. Bu sefer sarkacın emekten yana evrilmesi umuduyla......
Türk Büro-Sen ve Türkiye Kamu-Sen olarak diyoruz ki; Kamuda tartışmasız ehliyet ve liyakat esas alınmalıdır. Bizimde hak mücadelemiz bu yönde devam edecektir.
Gerçek sendikacılık yapmaktan ayrılmadan mücadele edeceğimizi bir kez daha dikkatlerinize sunarken, yılmadan bıkkınlığa ve bezginliğe düşmeden mücadeleye devam edeceğiz.
Bu duygu ve düşüncelerle 7.Olağan Genel Kurulumuzun, Türkiye Kamu-Sen'e, Türk Büro-Sen'e ve Şubemize hayırlı olmasını diliyor, hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.20.11.2021 
Emine KABLAN
Türk Büro-Sen Trabzon Şube Başkanı

Berat Kalaycı

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner11