Turizmde pazar çeşitlendirme çalışmalarına hız verilecek

Turizmde pazar çeşitlendirme çalışmalarına hız verilecek

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, pandemi sonrasında artacak turizm hareketine hazırlanmak ve belli bir bölgeye bağlı kalmamak için pazar çeşitlendirme çalışmalarına hız verileceğini vurguladı.

Trabzon Oteller Birliği Başkanı Mustafa Dündar ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri, TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu'nu ziyaret etti. Yeni sezona yönelik yapılacak çalışmaların değerlendirildiği toplantıda, özellikle değişik coğrafyalarda Trabzon'un ve bölgenin tanıtımı, Türkiye'nin başka bölgelerine yüksek oranda turist gönderen ülkelerden Trabzon ve Doğu Karadeniz'e de turist çekmek başta olmak üzere çeşitli konular değerlendirildi.

TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, Trabzon'da konaklama ve yeme - içme tesisi ile personel başta olmak üzere önemli bir turizm kapasitesi oluştuğuna dikkat çekerek, "Sadece belli bir bölgeye ve ülkelere bağlı kalmadan, dünyanın her coğrafyasından Trabzon ve Doğu Karadeniz Bölgesi'ne turist getirmek için çalışıyoruz. Pazar çeşitlendirmesinin önemini biliyoruz ve planlamalarımızı buna göre yapıyoruz. Trabzon'un tesis kapasitesi var. Doğal ve tarihi güzelliklerimiz dünyaca tanınıyor. Türkiye'ye önemli miktarda turist gönderen Hindistan, Malezya, Japonya, Ukrayna gibi ülkelerden gelenleri bölgemize de getirmeyi amaçlıyoruz. Mısır, Polonya, Yunanistan gibi ülkeler de ilk etaptaki hedef pazarlarımız arasında. Bu anlamda fuarlar ve diğer tanıtım faaliyetlerini de önemsiyoruz ve elimizden geldiğince katılmaya çalışacağız" diye konuştu.

Berat Kalaycı

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner317

banner11