TTSO üyesi firmalar Bakü'de ikili iş görüşmeleri gerçekleştirdi, yeni iş birliklerine adım atıldı

TTSO üyesi firmalar Bakü'de ikili iş görüşmeleri gerçekleştirdi, yeni iş birliklerine adım atıldı

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası'nın Ticaret Bakanlığı ve KOSGEB desteğiyle inşaat sektöründe faaliyet gösteren üye firmalara yönelik Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de düzenlediği Uluslararası İkili İş Görüşmesi etkinliğinde yeni iş birlikleri için adımlar atıldı.

BAKÜ’DE 125 İŞ GÖRÜŞMESİ YAPILDI

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası'nın Ticaret Bakanlığı UR-GE destek programı kapsamında yürüttüğü Trabzon İnşaat Yapı Malzemeleri Kümelenme Projesi ve yine inşaat sektörüne yönelik KOSGEB Yurtdışı İş Geliştirme Destek Programı dahilinde Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de Uluslararası İkili İş Görüşmesi etkinliği düzenlendi.

TTSO üyesi 25 firmanın temsilcileri Azerbaycan'daki sektör temsilcileriyle bir araya geldi, iş birliği olanakları hakkında görüştü. Etkinlikte 125 iş görüşmesi gerçekleşti.

Türkiye'nin Azerbaycan Büyükelçiliği Ticaret Başmüşavirleri Yakup Sefer, Ahmet Erdal ve Murat Yaman da ikili iş görüşmelerinin gerçekleştirildiği salonda TTSO Başkanı Erkut Çelebi ile görüştü. Etkinlikte Ticaret Bakanlığı yetkilileri ve KOSGEB uzmanları da yer aldı.

ÇELEBİ: HEDEFİMİZ ÜYELERİMİZ İÇİN YENİ PAZARLAR BULMAK, ÜLKEMİZİN KALKINMASINA KATKI SAĞLAMAK

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erkut Çelebi, oda üyeleri için yeni pazarlar bulmak amacıyla çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek, “Kümelenme projeleri ve devlet destekleri ile üye firmalarımızı yeni iş birlikleri yaratmaları ve yeni pazarlar bulmaları için yurt dışına götürüyoruz. Yapılacak her yeni işbirliğinin ülkemizin ihracatına, istihdamına, kalkınmasına büyük katkı vereceğinin farkındayız ve bu hedef doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu anlamda devletimizin de iş adamlarımıza büyük katkısı oluyor. Bakü'de de inşaat sektöründeki firmalarımız iş görüşmeleri gerçekleştirdi yeni iş birliklerine adım attı. Kümelenme projeleri, KOSGEB ve diğer devlet destekleri ile bu tür organizasyonlarımızı sürdüreceğiz. Üyelerimize yeni ufuklar açmak ve işbirliği olanakları yaratmak için çalışacağız" dedi.

Arif Arslan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER