TTSO projesiyle istihdamda ve eğitimde olmayan gençlere mesleki yeterlilik kazandırılacak

TTSO projesiyle istihdamda ve eğitimde olmayan gençlere mesleki yeterlilik kazandırılacak

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası’nın (TTSO) Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) ortaklığıyla hazırladığı, eğitimde ve istihdamda olmayan gençlere mesleki yeterlilik kazandırmayı amaçlayan Let’s Neet Up AB Projesi sözleşmesi imzalandı. 1 Haziran 2023tarihi itibarıyla uygulanmaya başlayacak proje kapsamında 15 – 29 yaş arası en az yüzde 50’si kadınlardan oluşan istihdamda ve eğitimde olmayan 120 gence, Ön Büro, Kat Sorumlusu, Satış Elemanı, Ön Muhasebe ve Dış Ticaret Uzmanı gibi mesleklerde yetkinlik kazanımına yönelik eğitimler verilecek.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı’nda düzenlenen proje imza törenine TTSO Başkanı Erkut Çelebi ve Genel Sekreter Ali Rıza Kul katıldı.

ÇELEBİ: POTANSİYELİ YÜKSEK SEKTÖRLERE NİTELİKLİ ELEMAN YETİŞTİRMEYİ AMAÇLIYORUZ

TTSO Başkanı Erkut Çelebi, projeyle ilgili bilgi verirken şu ifadeleri kullandı:

Projeyle TR90 Bölgesi genelinde istihdam ve iş gücüne katılımı artırmaya katkı sağlamayı amaçlıyoruz. Mesleki eğitim, iş başı eğitim ve bireysel eylem planlarıyla Trabzon'da yüksek iş potansiyeline sahip konaklama ve seyahat, pazarlama ve perakende, muhasebe ve finans alanlarında ihtiyaç duyulan nitelikli iş gücü için Trabzon'da eğitimde ve istihdamda bulunmayan gençlere yetkinlik kazandırmak hedeflerimiz arasındadır.”

120 GENÇ KATILACAK

TTSO ile DOKA ortaklığında hazırlanan projeye istihdamda veya eğitimde olmayan 15-29 yaşları arasında en az yüzde 50’si kadınlardan oluşan gençler katılacak.

120 gence, Ön Büro, Kat Sorumlusu, Satış Elemanı, Ön Muhasebe ve Dış Ticaret Uzmanı gibi mesleklerde yetkinlik kazanımına yönelik eğitimler verilecek. Ön Büro Personeli (30 kişi/80 gün), Kat sorumlusu (20 kişi / 45 gün), Satış Elemanı (30 kişi / 40 gün), Ön Muhasebe Personeli (20 kişi / 10 gün) ve Dış Ticaret Uzmanı (20 kişi / 45 gün) gibi mesleklerde yetkinlik eğitimleri verilecek. Katılımcılar ayrıca staj ve diğer kişisel gelişim eğitimlerinden de faydalanacak.

Arif Arslan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER