TTSO ile İŞKUR geleceğin meslekleriyle ilgili mesleki eğitim kursları açacak

TTSO ile İŞKUR geleceğin meslekleriyle ilgili mesleki eğitim kursları açacak

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) ile Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) arasında başta geleceğin meslekleri olarak nitelendirilen meslekler olmak üzere sektörlerin eleman açığının giderilmesi için mesleki eğitim kursları açılmasıyla ilgili ortak çalışma yapılması kararı alındı.

TTSO’DA TOPLANTI DÜZENLENDİ

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odasında düzenlenen toplantıya TTSO Başkanı Erkut Çelebi, İŞKUR Trabzon İl Müdürü Servet Kaba ile TTSO ve İŞKUR’dan yetkililer katıldı. TTSO Başkanı Erkut Çelebi, sektörlerden kendilerine gelen eleman talepleriyle ilgili İŞKUR’la ortak çalışmalar yaptıklarını vurgulayarak, “Özellikle geleceğin meslekleri olarak nitelendirebileceğimiz mesleklerin yanı sıra sektörlerden gelen her türlü ara eleman açığıyla ilgili mesleki eğitim kursları düzenlemek konusunda İŞKUR’la ortak çalışmalar yapmayı planlıyoruz. Amacımız büyük sıkıntı çekilen ara eleman açığının kapatılmasına katkıda bulunmaktır” dedi.

TOPTAN VE PERAKENDE SEKTÖRÜ İŞBAŞI EĞİTİM PROGRAMINDAN FAYDALANABİLECEK

İŞKUR Trabzon İl Müdürü Servet Kaba da TTSO ile mesleki eğitim kursları açılması ve bu kursları bitirenlerin işe yerleştirilmeleri konusunda iş birliği yapmaktan memnuniyet duyacaklarını vurguladı. Kaba ayrıca toptan ve perakende sektöründe 5 kişiden fazla istihdam sağlayan firmaların İşbaşı Eğitim Programından faydalanmaya başlayabileceklerini de ifade etti

Arif Arslan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER