TTSO Aralık ayı meclis toplantısı yapıldı

TTSO Aralık ayı meclis toplantısı yapıldı

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Aralık ayı meclis toplantısı gerçekleştirildi.
YENİ YIL PASTASI KESİLDİ
TTSO Aralık ayı meclis toplantısı öncesinde geleneksel yeni yıl pastası kesildi. TTSO Meclis Başkanı M. Şadan Eren, Yönetim Kurulu Başkanı Erkut Çelebi ve meclis üyeleri alkışlar eşliğinde yeni yıl pastasını kesti ve bereketli bir yıl dileğinde bulundu.
EREN: 2023 YILININ DAHA YAŞANABİLİR TRABZON İÇİN ÖNEMLİ GELİŞMELERE VESİLE OLACAĞINI UMUYORUM
TTSO Meclis Başkanı M. Şadan Eren, Aralık ayı meclis toplantısında yaptığı konuşmada, “Allah'a şükürler olsun ki 2022 yılı sonu itibariyle pandemi koşullarını çok büyük ölçüde arkamızda bırakmış olarak yeni bir yıla giriyoruz. 2022 yılı salgın sebebiyle oluşan ekonomik ve sosyal yaraların sarılmaya çalışıldığı bir yıl oldu. Özellikle Körfez turizminde yaşanılan canlanma sayesinde bölgemiz iş dünyası önemli bir avantaj yakaladı. Valiliğimiz ve Ticaret ve Sanayi Odamızın önderliğinde oluşturulan Turizm Konseyi'nin yapmakta olduğu çalışmalara turizmin tüm paydaşlarının vereceği katkı ile birlikte inanıyoruz ki önümüzdeki yıllar Trabzon turizminin altın yılları olacaktır. Elbette ki turizmi sadece Temmuz - Ağustos ayına ve Körfez ülkelerine sıkıştırmamalıyız. Fakat yakalanan fırsat üzerine yoğunlaşmak, buradan gelen insanların memnuniyeti ve onların gözündeki eksiklikler üzerine de düşünmek ve bu eksiklikleri gidermek oldukça önemlidir. Bunun yanında turizmi çeşitlendirmek, yerli turistin de memnun kalacağı bir şehir yaratmak için şehrimizdeki görsel objeleri ve müze sayısını artırmak, fuar ve konferanslara uygun altyapı için mücadele vermeyi sürdürmek, tarihi dokuyu öne çıkarmak, bölge mutfağını tanıtmak ve telkari, Trabzon hasırı gibi ticari ürünlere ulaşımı kolaylaştıracak alanlar yaratmak da bir bütün olarak Turizm Şehri Trabzon olgusuna katkı sunacaktır” dedi. Eren sözlerini şöyle sürdürdü:
“Elbette ki iş dünyamızın çözüm bekleyen sorunları vardır. Özellikle ülkemizdeki yüksek enflasyon ve buna bağlı sıkıntılar iş insanlarımızı önünü görmekte zorlamaktadır. Asgari ücretteki artış, dar gelirli çalışanı enflasyona karşı koruyor gözükse de işverene getirdiği yük ve maliyet artışı düşünüldüğünde alım gücü açısından enflasyonist ortamda eriyecektir. Dileğimiz 2023 yılı ve sonrasının ekonomi rakamları açısından öngörülebilir bir yapıya kavuşmasıdır. 2022 yılı odamız açısından da yenilenmenin yaşandığı bir yıl oldu. Ben özellikle pandemi sürecinde iş dünyamızın sorunlarının Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve hükümetimize ulaşması adına yapmış olduğunuz çalışmalar için sizlere ve önceki dönem meclis üyelerimizin tümüne teşekkürlerimi sunuyorum. Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Trabzon iş dünyasının sorunlarının duyurulması noktasında görevini her zaman layıkıyla yapmıştır. Odamızın bir görevi de Trabzon'un gelecek vizyonuna katkı sunmaktır. Bu bağlamda 2023 yılının daha yaşanabilir bir Trabzon için önemli gelişmelere vesile olacağını umuyorum. Meclisimizin görevi birlik içerisinde Trabzon için düşünme, üretme, meslek komitelerimizin sorunlarını çözmeye çalışma ve bu sorunları Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğine iletmek olmalıdır. Nitekim bu ay içerisinde de TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu başkanlığında da müşterek Konsey Toplantımız gerçekleştirilmiş, TOBB üyelerinin sektörel ve bölgesel sıkıntıları, talepleri ve 2023 yılı beklentileri değerlendirilmiştir. Artık yeni bir yıla giriyoruz. Ben bir kez daha Odamız ve şehrimiz iş dünyasına bugüne kadarki hizmetlerinize teşekkür ediyor, yeni yılınızı kutluyor, sağlık, başarı ve işlerinizde bol kazançlı bir yeni yıl diliyorum.”
ÇELEBİ: GÜNEY ÇEVRE YOLU İHALESİ BİR AN ÖNCE YAPILMALI
TTSO Başkanı Erkut Çelebi, Aralık ayı meclis toplantısında yaptığı konuşmada, Trabzon için öncelik verdikleri projeler olduğunu ifade ederek, “Çok önemli olan Güney Çevre Yolu Projesi var. Bu projenin mümkün olduğu kadar güneyden geçmesi gerek. Çünkü bazı yerlerde Kanuni Bulvarı’nın kuzeyine kayıyor. Bu konuda fikirlerimizi ve önerilerimizi sunuyoruz. Güney Çevre Yolunun ihalesi henüz yapılmadı. İhalesinin bir an önce yapılması konusunda biz de destekçi olacağız. Güney Çevre Yolunun bir an önce halledilip Trabzon’un güneye taşınması konusunda biz de yardımcı olmaya çalışacağız” dedi.
Çelebi, Değirmendere’deki sanayinin taşınmasıyla ilgili projeye de destek verdiklerini vurgulayarak, “Büyükşehir belediye başkanımızın Değirmendere bölgesindeki küçük sanayinin daha yukarılarda güney taraflarına taşınıp buralarda sanayi bölgeleri oluşturulması konusundaki çalışmalarına destek veriyoruz” ifadesini kullandı.

Arif Arslan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER