TRABZON-ERZİNCAN DEMİRYOLU HAYALDİ YALAN OLDU

TRABZON-ERZİNCAN DEMİRYOLU HAYALDİ YALAN OLDU

TRABZON-ERZİNCAN DEMİRYOLU
HAYALDİ YALAN OLDU
Millet İttifakı Trabzon Ortak Seçim Koordinasyon Merkezi demiryolu açıklaması yaptı. 21 yıllık Ak Parti iktidarında her dönem seçim malzemesi yapılan ve Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun da her konuşmasında müjde olarak verdiği demiryoluna bugün ki Trabzon mitinginde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hiç değinmemesi dikkatlerden kaçmamıştır. Trabzon'un çeyrek yüzyıllık demiryolu hayalinin artık yalan olduğu ortaya çıkmıştır.
BAKAN VAAT VERDİ ERDOĞAN SÖZÜNÜ BİLE ETMEDİ
Ak Parti’nin sandık ayarlı vaadi Erzincan-Trabzon demiryolu projesi ile ilgili açıklama yapan Millet İttifakı Trabzon Ortak Seçim Koordinasyon Merkezi, “Ak Parti Trabzon 1. Sıra adayı olan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 2023 seçimleri için Trabzon’a demiryolu ve hafif raylı sistemi müjdesi vermişti. Bakanın ardından bugün Trabzon’da miting yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, her seçim dönemi müjdelediği demiryoluna değinmemesiyle bakanın yalanını ortaya çıkardı. Trabzon’un demiryolu projesi çeyrek yüzyıllık hayaldi artık yalan oldu.
AK PARTİ UNUTUR ARŞİV UNUTMAZ
Her seçim döneminde ısıtılarak halkımızın önüne koyulan 30 yıl ötelenen Trabzon-Erzincan demiryolu için 2018 yılı genel seçimlerinde ‘Trabzon’un yüz yıllık hayali gerçek oluyor’ denildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2018 yılında 5,2 katrilyon maliyetli Erzincan-Trabzon hızlı tren projesi için ‘Trabzon-Erzincan arasında hızlı tren planlıyoruz. Plan aşamasında. Maliyeti 5,2 katrilyon projenin etüdüne başlıyoruz.’ dedi.
16 Şubat 2021 tarihinde ise ‘Trabzon-Erzincan Hızlı tren projemizin güzergah etüt çalışmalarını seneye tamamlıyor, ardından inşaatına başlıyoruz.’ dedi. İktidarın Trabzon Milletvekili 2018 yılında ‘Erzincan-Trabzon demiryolu proje ihalesi yapılmıştır, yapım ihalesi 1-2 yıl sonra yapılacaktır. 2 yıl sonra şu an bulunduğumuz durum olmayacak’ sözlerini sarf etti. Biz ortada ne etüt, ne inşaat gördük. Şimdi esamesi bile okunmadı. Bu sözler bizim ağzımızdan değil, bizzat Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ağzından çıktı. Şimdi kim yalancı, iftiracı işte belgeleri.. Karadenizlinin, Trabzonlunun aklıyla dalga geçiyorlar.” ifadelerine yer verildi.
HAYALİ BİZ GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ
Açıklamanın devamında ise şu sözlere yer verildi: “Millet İttifakı olarak Trabzon halkının bu yalanlara doyduğunu görüyoruz. Kimse Ak Parti’nin demiryolu hikayesine artık inanmıyor. Millet İttifakı olarak 14 Mayıs’ta iktidar olduğumuzda Trabzon’un demiryolu hayalini biz gerçekleştireceğiz. Trabzon’un dertleriyle dertlenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun cumhurbaşkanı yardımcısı olmasıyla Trabzon bugüne kadar almadığı yatırımları alacak.”

Arif Arslan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER