TRABZON BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN DANIŞMANI METİN GÜNEŞ’TEN TDF TRABZON TEMSİLCİLİGİNE ZİYARET

TRABZON BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN DANIŞMANI METİN GÜNEŞ’TEN TDF TRABZON TEMSİLCİLİGİNE ZİYARET

TRABZON BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN DANIŞMANI METİN GÜNEŞ’TEN TDF TRABZON TEMSİLCİLİGİNE ZİYARET

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Murat Zorluoğlu’nun danışmanı Sayın Metin Güneş Trazbon Dernekleri Federasyonu Trabzon Temsilciliğini ziyaret etti.

Ziyarette TDF Trabzon Temsilcisi Mustafa Durmuş, Araştırmacı Gazeteci Yazar Trabzon Yazarlar Derneği fahri üyesi Mustafa Yazıcı, TDF Trabzon Temsilciliği Sekreteri Cemal Yıdız da hazır bulundu.

Araştımacı Yazar Mustafa Durmuş; Trabzon’daki faaliyetleri hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Sayın Metin Güneş Bey’in ziyaretlerinden ziyadesiyle memnun olduklarını belittikten sonra şöyle devam etti.

TDF Trabzon Temsilçiliği 24 Ağustos 2022 tarihinde Sayın Genel Başkanımız İsmail Şatıroğlu ve Trabzon Protokolü tarafından Trabzon’a yakışır bir şekilde açılışı gerçekleştirilidi.

Ofisimiz 55 kişiyi ağırlayacak bir hacme sahiptir. Bu noktada çok büyük bir eksikliği gidermiş olduk.

Ayrıca İstanbul da yapılan Trabzon evi bitim aşamasına geldi önümüzde ki yıl açmayı planlıyoruz. Bunda Sayın Genel Başkanımız İsmail Şatıroğlu bey’in çok emeği vardır.

Bu oluşum da büyük bir eksiği gidermiş olacak.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Başkanımız Sayın Murat Zorluoğlu olsun ortahisar Belediye Başlkanı Sayın Ahmet Metin Genç Bey olsun her zaman yanımızda oldu.

Trabzon’un tarihinin daha da gün ışığına çıkması gerkir. Bu noktada da bizlere yardımcı olacaklardır. Bundan eminiz. Örneğin, Hamzapaşa Camii mezarlığında yeni bir çalışma yapmak istiyoruz. Ordu’daki muhacir mezarlıklarının gün yüzüne çıkmasında epey bir yol aldık.

Kendilerine teşekkür ediyoruz. Trabzon yazar açısından zengin bir şehirdir.

Sayın Başkanımızdan üyelerimizin Trabzon Belediye Otobüslerine ücretsiz taşıma sağlanması hususunda yardım talep ediyoruz. Dedi.

Araştırmacı Mustafa Yazıcı da; Büyükşehir Belediyesinin çok güzel işlere imza attığını bunlardan birisinin de Kahraman Maraş caddesini trafiğe kapatılmasının olduğunu beyan ederek. Şöyle devam etti.

Merhum Necip Fazıl Kısakürek Trabzon da çalıştığı yıllarda Trabzon için yazmış olduğu “yağmur” adlı şiirin caddenin uygun bir yerine konulmasını rica etti.

Bu yağmur... bu yağmur... bu kıldan ince

Nefesten yumuşak yağan bu yağmur...

Bu yağmur... bu yağmur... bir gün dinince.

Aynalar yüzümü tanımaz olur.

Büyükşehir Belediye Başkanı Danışmanı Metin Güneş Bey de. Ziyaretinin çok olumlu geçtiğini Trabzon’umuzun tarihi ve mirası üzerine verimli görüşmeler yaptıklarını, Trabzon Dernekleri Federasyonu Trabzon Temsilcliğ ile iş birliği içerisinde çalışacaklarını ve isteklerini Sayın Murat Zorluoğlu’na ileteceklerini beyan etti.

Arif Arslan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER