TOBB Kadın Girişimciler Kurulları Bölge Toplantısı Trabzon’da yapıldı

TOBB Kadın Girişimciler Kurulları Bölge Toplantısı Trabzon’da yapıldı

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erkut Çelebi, bölge olarak birlikte hareket etmeyi, bir hedef koyup bu hedefe ulaşmayı amaçladıklarını belirterek, “Kadın girişimciler bölgede, Trabzon’da çok yoğun bir şekilde çalışıyor. Bazen hızlarına yetişmekte zorlanıyoruz. Bundan da mutluluk duyduğumu dile getirmek istiyorum. Kadınların çalışmalarını destekliyoruz. Birileri çalışınca biz her zaman yanındayız. Gerçekten kadınların şans verilince neler başaracağını hep birlikte biliyoruz ve görüyoruz. Bu da bizi sevindiriyor. Bölge olarak güçlü olmayı önemsiyoruz. Güçlü bir bölge Türkiye'ye damgasını vuracak. Biz hep birlikte bir gövdeyiz, birlikte hareket edeceğiz. Her şehrimizin ayrı bir potansiyeli var ve bunları ortaya çıkarmak da bizlerin görevi. Biz odalar olarak kadınların projelerine destek konusunda her zaman hazırız. Bir şeyler üretelim. Karadeniz’i Türkiye’mizin incisi haline getirelim. Kadınlar ne kadar ön plana çıkarsa biz o kadar başarılı olacağımızı düşünüyoruz” ifadesini kullandı.

AYDOĞDU: KADIN GİRİŞİMCİLİĞİ EKONOMİK BÜYÜME VE SOSYAL KALKINMANIN LOKOMOTİFİDİR

TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı Fatma Aydoğdu ise toplantıda yaptığı konuşmada, “Bugün bölgesel kalkınmamızın ve girişimcilik ekosistemimizin geleceğini şekillendirecek önemli kararlar almak üzere toplanmış bulunuyoruz. Kadın Girişimciliği, ekonomik büyümenin ve sosyal kalkınmanın lokomotifidir. Kadın girişimciler olarak bizler, sadece iş dünyasında değil, toplumun her alanında pozitif değişim yaratma gücüne sahibiz. Toplantımızın amacı, bu gücümüzü nasıl daha etkin kullanabileceğimizi tartışmak ve bölgesel gelişimimize katkı sağlayacak olan projelerimizi hayata geçirmek ve sürdürülebilir kılmaktır. Geliştirdiğimiz projelerimiz; sanayi, turizm, tarım, teknoloji, hizmet sektörleri başta olmak üzere çeşitli sektörlerde; meslek liseleri, üniversiteler, kamu kurum kuruluşları birlikteliği ile istihdam, mesleki eğitim, mentörlük ağlarına erişim, finansal destekler, pazarlama stratejilerine kadar geniş bir yelpazede hizmetler ve projeler sunmaktadır. Her birinizin tecrübeleri, görüşleri ve önerileri bizler için çok değerlidir. Unutmayalım ki birlikte hareket ettiğimizde daha güçlüyüz ve daha büyük başarılara imza atabiliriz. Kadın Girişimciler olarak, karşılaştığımız zorluklara rağmen tutkumuz ve azmimizle her zaman yenilikçi çözümler üreterek ülkemize ve kadınlarımıza değer yaratmaya devam edeceğiz” dedi.

TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı Hatice Güner Kal da kadın girişimci kurullarının projelerine ve çalışmalarına destek veren başta TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu olmak üzere tüm odda başkanlarına teşekkür etti.

Toplantıda daha sonra TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcıları Fatma Aydoğdu ve Hatice Güner Kal, hazırlanan projelerle ilgili sunum yaptı, soruları yanıtladı ve kadın girişimcilerin fikirlerini dinledi.

TOBB Kadın Girişimciler Kurulları Doğu Karadeniz Bölge Toplantısı plaket töreni ve toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Arif Arslan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER