TESOB’un ahşap hediyelik eşya projesinin gelişimi Vali Yıldırım’a anlatıldı

TESOB’un ahşap hediyelik eşya projesinin gelişimi Vali Yıldırım’a anlatıldı

Trabzon Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (TESOB) Başkanı Metin Kara, Trabzon Valisi Aziz Yıldırım’ı ziyaret ederek, Gençler CNC Tezgâhı ile İş Hayatına Atılıyor Projesi hakkında bilgi verdi, ayrıca proje kapsamında üretilen ürünleri takdim etti.

Proje Koordinatörü Erhan Eroğlu ve Eğitim Koordinatörü Yunus Koca’nın da yer aldığı ziyarette, TESOB’un Mobilyacı İş Adamları Derneği (MOBİAD) ortaklığıyla uyguladığı, Avrupa Birliği ile Türkiye Cumhuriyeti tarafından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Genel Müdürlüğü aracılığıyla finanse edilen projeyle ilgili bilgi verildi. Proje kapsamında bugüne kadar yapılan faaliyetler Proje Koordinatörü Erhan Eroğlu tarafından Vali Yıldırım’a anlatıldı.

Başkan Kara, 15 – 29 yaş arasında 15 erkek, 15 kadın ve 5 özel eğitimli birey olmak üzere toplam 35 kursiyerin yer aldığı Gençler CNC Tezgâhı ile İş Hayatına Atılıyor Projesi ile büyük oranda dışa bağımlı olan turizme yönelik ahşap hediyelik eşya sektörünü canlandırmayı amaçladıklarını vurguladı, gelecek dönemde yapılacak çalışmalarla ilgili bilgi aktardı.

Başkan Kara ayrıca CNC tezgahında üretilen hediyelik eşyaları takdim ettiği Vali Yıldırım’a yine kursiyerler tarafından oluşturulan portresini de hediye etti.

Vali Yıldırım, TESOB’un projesinin özellikle gençlerin iş hayatına atılması yönünden önemine değinerek, çalışmalarda başarı dileklerini iletti.

Arif Arslan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER